ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Son Mesajlar


 • ♪ Müfit abicim, 1000. sayıyı tebrik ediyorum. Sen gerçekten çılgınsın. Çok öpüyorum seni abicim. Amsterdam'dan selam ve sevgiler :)))
  Elvan Duygu Gülay - 01.05.2010


 • ♪ 1000. sayı Emek Bayramı'na denk gelseydi, çok hoş ve anlamlı bir rastlantı olacaktı. Olsun, böyle de güzel :) Nice 1000 sayılara, nice mavi paylaşımlara! :)
  Kemal Gelence - 30.04.2010


 • ♪ 1000.sayı kutlu olsun.Benimde bir katkım olmuşsa ne mutlu bana:)Keşke Trabzonda olsaydım da kutlasaydık hep birlikte:)Emeğinize yüreğinize sağlık Sevgili Hocam...
  İpek EDE - 30.04.2010


 • ♪ Klasik müziğe yeni dinleyiciler kazandırma yolunda çaba harcayan, düşünceler üreten sanatçılarımızın olması sevindirici. Ayrıca kendisinin Türk bestecilerine sırt çevirmemiş olmasını da (haddim olmayarak) övgüye değer bulduğumu belirtmek istiyorum. Bir öneri de benden: Çocuklara ulaşmanın önemine katılıyorum. O yüzden, sanatçılarımızın okulların müzik öğretmenleriyle iletişim kurup, hiç değilse ayda birkaç kez onların müzik derslerine konuk olmaları çok yararlı olur. "Âdet yerini bulsun" türünden yapılacak bir müzik dersi yerine; öğrencilerin gelen bu konuk sanatçının yorumlarını dinlemesi, onunla müzik sohbetleri yapması, kendilerine de çekici gelecektir. Bu buluşmalar, çocukların konser salonlarına adım atmaları için de birer basamak işlevi görebilir. Sanatçımıza müzik serüveninde başarılar ve üretken bir ömür diliyorum.
  Kemal Gelence - 30.04.2010


 • ♪ Mustafa Bey, haklısınız... Ancak bu yazılar benim için bıçak sırtı yazılar, mesleğim gereği, ilginize teşekkürler, selamlar...
  editör - 28.04.2010


 • ♪ Sevgili Dostlar,yeni keşfetmiş olduğum bir siteyi sizlerle paylaşmak istedim.www.muzikfakultesi.com çok güzel hazırlanmış bir site.Müzikal anlamda yararlı olabileceğine inanıyorum.
  Tekin Aktaş - 28.04.2010


 • ♪ e.günay bakan olsa ne yazar alt tarafı bir dönek . o da akp sırtından para kazanıyor
  mustafa yüksel - 28.04.2010


 • ♪ başta altan ve çongar olmak üzere bu taraf tayfasının tümü vatan hainidir.
  mustafa yüksel - 28.04.2010


 • ♪ Minik Hazal'ın söylediklerini ve okuldaki tutumunu okuyunca anladım ki, Editör koltuğundan dedesinin hatırı için kalkmış, istese kalkmayabilirmiş :) Daha da önemlisi, keşke dedim... Keşke bayramda Başbakanlık makamına o otursaymış ve hiç kalkmasaymış. Eminim ülke şu ankinden daha iyi yönetiliyor olurdu :) Sevgili Hazal, sen ve bizler bu yıl fırsatı kaçırdık; gelecek 23 Nisan için senden söz alabilir miyiz? :)
  Kemal Gelence - 27.04.2010


 • ♪ Teşekkür ederiiiimmmmmm :))))
  editör - 26.04.2010


 • ♪ Kimin torunu:)))
  İpek EDE - 26.04.2010


 • ♪ O zaman Pazartesi gününü merakla bekliyoruz. Tabii eğer koltuktan konuşmanın tadını aldıysa, yalnızca Nisan ayının 23'ünde değil, her ayın 23'ünde görüşlerini iletmek isteyebilir. Buna da şaşırmayız artık :)
  Kemal Gelence - 25.04.2010


 • ♪ Ben Teşekkür ederim Kemal Bey. Mavi Nota'nın Editör koltuğuna torunum Hazal oturdu bayram günü. Neler söyledi neler. Bunları pazartesi günü yazacağım, merak etmeyin. Selamlar :))
  editör - 24.04.2010


 • ♪ Teşekkür ederiz! (Üstüme alınmış olmam, bayramın "Ulusal Egemenlik" boyutundan mı, yoksa "Çocuk Bayramı" olmasından mı; orasını kimse kurcalamasın artık :) Peki, Mavi Nota'nın Editör koltuğuna bugün hangi çocuk oturdu? Belki birkaç soru yöneltir, gazetenin geleceğe dönük tasarıları konusunda ipuçları elde ederdik :))
  Kemal Gelence - 23.04.2010


 • ♪ Çocuklarımızın ve halkımızın, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularımla kutlarım :)))
  editör - 23.04.2010


 • ♪ Bende Mersin Üniversitesinde (rektör Uğur Oral zamanında) çalışmış ve 'uğur oral mağduru' biri olarak, kendisinin ne kadar antidemokratik, adaletsiz, merhametsiz, kendisini herşeyin üstünde gören (bence bu birazda üniversitelerin özerkliğiyle alakalı) biri olduğunu çok iyi bilen biriyim...
  Esat Kenar - 19.04.2010


 • ♪ Bende Mersin Üniversitesinde (Uğur Oral'ın rektörlük zamanında) çalışmış biri olarak, bu adamın ne kadar antidemokratik, merhametsiz, adaletsiz, baskıcı, menfaatci, biri olduğunu, bütün hukuksuz ve adaletsiz uygulamalarını kitabına nasıl uydurduğunu ve kendisinin ve yönetiminin uygulamalarıyla bizzat yaşamış olduğum mağduriyetlerle çok çok iyi tanımaktayım. Malesef Süha Aydın yönetimide, Uğur Oral yönetiminin devamı dır. Bunuda herkes bilmektedir.
  Esat Kenar - 19.04.2010


 • ♪ Sonucu bildirdiğiniz için ben de teşekkür ederim. Biraz göz attım, o sayfada daha birçok tanıdık şarkının da aynı şekilde söz ve akorları varmış. İlgililerine duyurulur :)
  Kemal Gelence - 13.04.2010


 • ♪ sayın,Kemal Gelence ilginize tesekkur ederim.belirttiginiz adreste aradıgımı buldum.bende muzik dolu gunler dilerim...
  nejat gunduc - 13.04.2010


 • ♪ Nejat Bey, aradığınız şarkının söz ve akorları şu sayfada ukulele çalgısı için verilmiş: _ http://www.scorpex.net/Uke/index.php _ Dosyada akor isimleri yer aldığı için, ukulele veya gitar için olması farketmez nasıl olsa. Şu da PDF dosyasının doğrudan adresi: _ http://www.scorpex.net/Uke/songs/Not_Responsible.pdf _ Müzik dolu günler...
  Kemal Gelence - 13.04.2010


 • ♪ sevket ugurluer'inde soyledigi not responsible adlı parcanın soz ve gitar yada klavye icin akorlarını rica ediyorum.sevgilerimle nejat
  nejat gunduc - 13.04.2010


 • ♪ Ve ben bir kültür bakanlığı çalışanıyım Sevgili Kemal Bey, aldığım riski ve bu risk karşısındaki durumumu düşünün hele... Çok teşekkürler, selamlar :)
  editör - 06.04.2010


 • ♪ Sayın Editörümüz, yazınızı okuyunca, 13 Ekim 2008 tarihinde Sayın Elvan Duygu Gülay'ın mesaj sütunundaki satırlarına yazdığım cevabı hatırladım. Neredeyse sizin bu yazınız için yapılmış bir yorumu andırdığından, arşivimden alıp, noktasına-virgülüne dokunmadan buraya ekliyorum. Esenlikler... Sayın Elvan Duygu Gülay, nasıl olsa yetkili birisinden inandırıcı bir açıklama alamayacaksınız. Bari ben "yetkisiz biri" olarak naçizane açıklamamı yapayım: Bir ülke, daha doğrusu, onun iş başındaki yönetimi sanatçısına o dediğinizi pekâlâ yapar. Eğer o kadronun tepe yöneticisi basit bir kedi karikatürüne veryansın ediyor, dava açabiliyorsa; yine o kişinin sanata tüm yakınlığı "beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını terennüm etmekten ibaretse; aynı kadronun Ankara (yani başkent) belediye başkanı "tüküreyim öyle heykelin içine!" diyebiliyorsa; aynı kadronun Karabük belediye başkanı, yazar Latife Tekin hükümeti eleştirdi diye onun mikrofonunu kapatabiliyor ve yazarımız da Sivas'taki gibi yakılma-linç edilme korkusuyla oradan uzaklaşmak zorunda kalıyorsa; geçmişte (her nasılsa) sosyal demokrat(!) etiket taşımış bir kişi, bu kadronun arasına katılıp Kültür Bakanı olmayı içine sindirebiliyorsa... O ülke, o yönetim, sanatçısına her şeyi yapar. Hele bir de oy oranları %60'lara çıksın, sanatçılara daha neler yapılabileceğini hayal dahi edemezsiniz. Size önerim: Bir an önce "beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını öğrenmeniz... Yalnız, lütfen yararlanacağınız kaynağa dikkat edin; aman sakın şarkının çok-seslendirilmiş hali olmasın, mutlaka "tek sesli" olmalı. Esenlikler...
  Kemal Gelence - 06.04.2010


 • ♪ Müfit Semih Bey, Necdet Levent ile ilgili 25.08.2006 tarihli yazınızdaki düşüncelerinize aynen katılıyorum. Ne yazık ki yeni okuyabildim. Yıllar geçmiş ama değişen birşey yok. Çok uzaklardaki yabancı ozanlar için "anma"lar düzenleyen Konak belediyemiz, burnumuzun dibindeki bu değerli sanatçı için bir gece düzenlemeyi bir türlü başaramadı. Çok yakın bir geçmişte, Tuğrul Göğüş'ün öncülüğündeki girişim de sonuç vermedi. Ne diyelim. Necdet ağabeyimiz yaşarken böyle bir gece düzenlenmesini ısrarla bekliyoruz.
  seyyal saraç - 02.04.2010


 • ♪ http://www.4shared.com _ sitesinde arama (Search) satırına Norah Jones pdf sözcüklerini yazarsanız, karşınıza bu şarkıcının çeşitli notaları çıkacak. Hatta "nota kitabı" (songbook) niteliğinde, daha kapsamlı nota dosyası bile var. Eğer arayıp da bulamadığınız notası olur ve buraya yazarsanız, belki yardımımız dokunabilir. Müzik dolu günler...
  Kemal Gelence - 27.03.2010


 • ♪ Özellikle aradığınız şarkısı/şarkıları var mı?
  Kemal Gelence - 27.03.2010


 • ♪ norah jones piyano notaları gerek..:)
  dilara gürkan - 27.03.2010


 • ♪ Bu siteyle daha öncede karşılaştım yine benzer mesajı gönderdim . sanki her nota varmış gibi insanları çekip birşey vermeyen site. Neymiş şöyle itibarlı böyle itibarlı kişiymişler.hayatınız yalan beni üyeliğinizdende silin.
  nuri dikgöz - 27.03.2010


 • ♪ Serdar Bey gerçekten kutlarım. Son 30 yılın üniversite yapılanmasını ve bu yapılanmanın çevresinde örülen ayıca sosyal yapılanmayı bundan daha iyi hiç bir şey anlatamazdı. Kutlarım tekrar ....
  M.Semih Baylan - 25.03.2010


 • ♪ Amsterdam öyle soğuk ki, Cesaria Evora, şarkısıyla içimi ısıttı. Çok teşekkürler Müfit abi, memlekete çok selam buradan :)
  Elvan Duygu Gülay - 18.03.2010