ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Son Mesajlar


 • ♪ Sayın Hüseyin Ilgın, Rodrigo'nun en bilinen eseri olan Aranjuez başlıklı konçertoyu kastettiğinizi varsayıyorum. Orkestra ile birlikte tüm konçertonun notasını mı arıyorsunuz, yoksa yalnızca gitar partisyonunu mu?
  Kemal Gelence - 11.02.2010


 • ♪ rodrigo gitar konçertosu notalarını arıyorum
  hüseyin ılgın - 11.02.2010


 • ♪ Sayın Fatih Özbek, hangi bestecinin hangi (trompet) konçertosunu aradığınızı belirtirseniz, belki yardımımız dokunabilir. Eserin başlığı veya tonalitesi, bulmayı kolaylaştırıcı bilgilerdir. Müzikle kalın...
  Kemal Gelence - 11.02.2010


 • ♪ trompet concerto notalarını arıyorum ama bulamadım.yardımcı olursanız icra etmeye çalışacağım.tşkr.
  fatih özbek - 10.02.2010


 • ♪ Sayın Melike Atalan, yanılmıyorsam filmin tangosu Carlos Gardel'in Por Una Cabeza'sı. Siz onu mu arıyorsunuz?
  Kemal Gelence - 10.02.2010


 • ♪ bnde scent of woman tango müziğinin notalarnı arıyorum yardmcı olursanız sevnrm
  melike atalan - 10.02.2010


 • ♪ Mustafa Bey açıkçası o dosya olarak geldi bana Chopin hayranı bir dostumdan ve o şekilde koydum.Ama öğrenir size bildiririm. Teşekkürler ilginize :)
  M.Semih Baylan - 08.02.2010


 • ♪ Avusturya İşçi Marşının notalarını nasıl bulabilirim. Saygılarımla dostlar
  Türksan Gündoğsu - 06.02.2010


 • ♪ transpozisyon nedir?beni aydinlatirsaniz sevinirim,,
  sener yilmaz - 06.02.2010


 • ♪ Yerli tango notaları arıyorum.Bilenlerin tanga.alpha@hotmail.com adresine bildirmelerini çok rica ediyorum.
  Tekin Aktaş - 05.02.2010


 • ♪ Sayın Baylan,ekteki mp3 lerin icracısı hep aynı mı ve kim?
  mustafa yüksel - 05.02.2010


 • ♪ Profesyonel dinleyiciye kimse 5 kuruş para vermez.Herhalde amatör kalmak daha iyi olsa gerek. Kanımca ister profesyonel ister amatörce yapılsın, yapılan değerlendirme her halükarda subjektif bir değerlendirme olmanın ötesine gidemez
  mustafa yüksel - 05.02.2010


 • ♪ Chopin'i bilene de bilmeyene de çok iyi anlatan mükemmel bir yazı.Chopin,Mozart gibi besteciler erken yaşta ölmeseydi,olgunluk dönemlerinde kim bilir ne şahaserler yaratırlardı. Öbür dünyada bu eserlerin takipçisi olacağım.
  mustafa yüksel - 05.02.2010 • mustafa yüksel - 02.02.2010


 • ♪ müziğe kafa yoran insanlara ışık tutan çok önemli bir yazı. andante ve benzeri dergilerde de yayınlansa çok iyi olur.
  mustafa yüksel - 02.02.2010


 • ♪ Müfit abi, Mavi Nota ile verdiğini uğraşı, takdirle takip ediyorum, Amsterdam çok soğuk,size sicak günler geceler diliyorum Selamlar :)))
  Elvan Duygu Gülay - 01.02.2010


 • ♪ Uzun süreli elektirik kesintisi nedeniyle gazetemizin bugünkü sayısı gecikmiştir. Bu gecikmeden dolayı özür dilerim.
  editör - 29.01.2010


 • ♪ ufkî
  biyda biyda - 27.01.2010


 • ♪ yeassssssssssssssssssssssss
  mehmet baştuğ - 27.01.2010


 • ♪ çanakkale içinde türküsünün çok sesli korolar için yazılmış notasını arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
  hüseyin arıkan - 26.01.2010


 • ♪ Sevgili Mehmet Bey, yazdıklarınızdan, hedefleri için azimle çalışan bir müzisyen olduğunuz anlaşılıyor. Ayrıca, üretimlerinizi başkalarıyla paylaşmaya istekli olmanız da çok güzel bir şey. Size başarılar ve keyifli çalışmalar diliyorum. Müzikle kalın :)
  Kemal Gelence - 24.01.2010


 • ♪ Sevgili arkadaşlar..Reşat aysu'nun Nihavent Saz semaisini 2 keman için düzenliyorum.Tabii ki aslı bozulamadan ama biraz virtüözite eklendi..Nota yazım aşaması bittikten sonra ivra edebilecek kemancı arkadaşlarla paylaşırım seve seve..Bilgilerinize...M.Kavruk
  al taha - 23.01.2010


 • ♪ Kemancı arkadaşlar için süper bir adres http://violinmasterclass.com/performance.php Sevgilerimle....Mehmet KAVRUK
  al taha - 23.01.2010


 • ♪ http://violinmasterclass.com/performance.php
  al taha - 23.01.2010


 • ♪ Sayın Kemal Gelence ..Benim için çok değerli olan çalışmanızı indirdim..Önceki indirdiğim Tam partisyon ile kontrolu sonrasında dosya temelinde yaptığınız çalışmanın kusursuzluğu ortaya çıktı..Gönülden teşekkür ediyorum..Bir önce sizden aldığım Vanessa Mae Toccata versiyonunu icra bazında dün itibarıyla tamamladım..muhteşem oldu..Artık konser hazırlığında sıra...Beni tanımıyorsunuz henüz..Kemanla kafayı yeme durumunda oln biriyim..Uzun yıllar ara vermiş olmanın getirdiği açlıkla tüm eserlere daldım 2 yıl önce ..şu an paganini 5 .Capriccie çalışıyorum..2 yıl içinde 24 ünüde bitiricem.istediğim sadece bir Eğitim Fak. mezununun neler yapabileceğini kanıtlamak...Bunu niçin yazıyorum.Bu mesajı okuyacak genç kemancılar için..46 yaşındayım..18'inde sonra 4 yıl vasat bir keman eğitimi sonrasında 20 yıl aradan sonra tekrar günde 9 saat çalışarak neler yapılabileceğini görsünler de zaman kaybetmesinler istedim sadece...İsteyince yapılamıyacak hiç bir şey yok...Ayrıca Kontrapuan , ve eser çözümleme ilede kendimi geliştşrdim biraz..ve Bach Toccatayı 2 Keman için Finale'de tekrar yazıyorum.. buda diğerlerinin yanında yerini alacak..Ayrıca 2 yıldır da Düzey üstü (Kreutzer ,Rode; mazas ve Fiorillo karılından oluşan daha öz bir keman methodu yazıyorum bitmek üzere...Bitince Her yere göndericem bunları Çalabiliyorlarsa çalsınlar Eğt. Fak mezunlarını küçük görüp kemancı olamaz diyenler...Bu arada bu sitede isteyen olursa Suzukilerin tümü dahil olmak üzere midileriyle oldukça geniş bir Keman Meyhotları arşivim var...Orjinal el yazmalarına kadar...Gerçekten BU konuya gönül vermiş kemancılarla paylaşabilirim hepsinini...Daha fazla sizleri sıkmak istemiyorum..Sevgiyle kalın....Teşekkürler...teşekkürler......
  al taha - 23.01.2010


 • ♪ Sayın Mehmet Kavruk, Vivaldi konçertosunun CFT dosyalarını (her bir partisyonu ayrı ayrı) dönüştürüp, PDF haline getirdim. Bunları içeren tek bir ZIP dosyasını şu adresten indirebilirsiniz: _ http://www.mediafire.com/?mgzdeawnjqm _ Her ne kadar dönüştürme işlemini "dosya temelinde" ve dikkatlice yapmış olsam da; gerek benim, gerekse nota yazımını yapan sitenin olası hatalarına karşı, önceden indirmiş olduğunuz "tam nota" ile kontrollü olarak çalışırsanız daha güvenli olur kanısındayım. Müzik dolu günler :)
  Kemal Gelence - 22.01.2010


 • ♪ Sayın Editörümüz, ben de ilginiz için size çok teşekkür ederim. Zor bulunan o notalara ulaşabilirsem gerçekten çok mutlu olacağım. Bu arada, siteye naçizane katkım oluyorsa, bunu hangi duygu ve düşüncelerle yaptığımı bir önceki mesajımda açıkladım. Bu ortamı sağladığınız için tekrar teşekkür ediyor, esenlikler diliyorum :)
  Kemal Gelence - 22.01.2010


 • ♪ Sayın Mustafa Yüksel ve Sayın Mehmet Kavruk, güzel sözleriniz için ben de sizlere teşekkür ederim. Karınca kararınca bir katkım oluyorsa, ne mutlu bana. Yaklaşık 2 yıl kadar önce, zaten kullanmakta olduğum internetten, sevdiğim eserlerin notalarına ulaşma çabasına da girmiştim. Gördüm ki, bazen basit bir aramayla, bazense titiz ve sıkı bir takip sonucu çoğu notaya ulaşılabiliyor. (Bu sözüm daha çok batı müziği, THM ve TSM için geçerli. Diğer türler için sıkıntı sürmekte.) İstedim ki, diğer müzikseverler de nota konusunda internetin zengin bir kaynak olduğunu görsünler, etkin bir şekilde yararlanabilsinler. Yalnızca o an aranan birkaç nota için değil, sonraki nota ihtiyaçları için de verdiğim site adresleri bir "başvuru" noktası haline gelebilsin. Çok özet olarak burada yinelersem, şunlar öne çıkan sitelerden bazıları: _ http://www.free-scores.com/index_uk.php3 _ http://imslp.org/wiki _ http://www.mutopiaproject.org _ http://www.4shared.com _ http://www.neyzen.com/ney_klasik_eserler.htm (TSM) _ http://www.turkuler.com/nota/turkuler.asp (THM) _ Ama bazen de aranılan nota hiç umulmadık "kuytu bir köşeden" çıkabiliyor :) Tabii diğer sitelere bakmadan önce, bu sitenin "Mavi Notalar" bölümüne de göz atmakta yarar var.
  Kemal Gelence - 22.01.2010


 • ♪ Kemal Bey ,,özellikle gösterdiğiniz detarylı ilgi için gönülden teşekkürler,,Vanessa Mae'yi hallettim sayenizde..Vivaldi 4 keman için konçertonunda eski versiyonunu halettim..:) yeni versiyon üzerinde (dosya değiştirme) içinde uğraşıyorum hala..Tahminimden fazla beklemediğim bir yardım almam dolayısıyla (Tabii ki izninizle) öncelikle gazete sahibi Sn. Müfit Semih BAYLAN'a yarattığı böyle bir sıcak ortam dolayısıyla çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum...Sizinle birlikte de Buradaki diğer tanımadığım üyeleride sevgiyle selamlıyorum....Mehmet KAVRUK
  al taha - 22.01.2010


 • ♪ Kemal bey her tür övgüye layık müthiş bir insan ,kendisine ne kadar teşk.etsek azdır
  mustafa yüksel - 22.01.2010