Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Beethoven Remixed, müzik tutkunlarına en sevdikleri elektronik sanatçıların konser salonunu ve dans pistini birleştirdiği parçalar ile Beethoven’ın mirası dün çıkan yıldızlarla dolu bir remiks derlemesi ile kutlanıyor. - 28.04.2021Global online müzik hizmeti Deezer, Beethoven’ın mirasını dün çıkan yıldızlarla dolu bir remiks derlemesi ile kutluyor. 14 şarkıdan oluşan Beethoven Remixed, müzik tutkunlarına en sevdikleri elektronik sanatçıların konser salonunu ve dans pistini birleştirdiği parçaları dinletiyor.

Her parça, DJ’ler tarafından düzenlenen en popüler piyano parçası olan "Moonlight Sonata" gibi klasik müzi
ğin en ikonik bestelerinden bazılarının yenilikçi, modern zamanların tasvirlerini içeriyor. Bu sınırları zorlayan ve türünün ilk örneği olan albüm, klasik müziğin zamansız seslerini çağdaş elektronik müziğin bulaşıcı canlılığıyla daha önce hiç olmadığı kadar birleştiriyor.

Albümde orijinal kompozisyonu karakterize eden sofistike duyguyu kaybetmeden, ikonik “Pathétique Sonata”yı pürüzsüz, bir
şekilde klübe hazır bir şekilde sunan EDM devi Steve Aoki remiksi öne çıkanlar arasında yer alıyor.

"Beethoven'dan remiks yapabilece
ğim ve bugüne kadar duyduğum tüm besteler arasından 'Pathétique'i seçtim çünkü en çok benimle konuştu" diye açıklayan Steve Aoki, "Stüdyodayken tüm remiks yapabileceğim besteleri dinlerken, "Pathétique" de üzerinde oynamaya başlayabileceğimi bildiğim öğeler duydum. Ve ona doğru yönelirken, bu çok doğal geldi" diye konuştu.

Piyano çalmanın yapabilecekleri bir
şey olmadığını düşündükleri için 'Ayışığı Sonatı'nı seçtiklerini belirten Nervo da, “Bu parçayı çalışabilmek büyük bir ayrıcalıktı ve dakikada 132 vuruş bir dans kaydı için harika bir ritim. Ana melodiyi bir çello ile ekleyerek kayda sıcaklık kattık. Bunun etrafında dolaştık. Bir synth sesiyle daha sert gideceğimizi düşündük ama çelloda karar kıldık" dedi.

Ayrıca, Gattüso ise hareketli, bas a
ğırlıklı düzenlemesiyle “5. Senfoni”nin enerjisini yakalıyor. Elektronik müziği orkestralarla birleştirmesiyle bilinen Fransız büyücü WorakIs ise "9. Senfoni"nin canlandırıcı remiksiyle işleri kulüpten çok senfoni salonuna daha yakın tutuyor. Belçikalı favori The Magician, diğer dünyadan "Moonlight Sonata" remiksiyle dinleyicileri alıp götürürken , 90'ların ikonik ikilisi Air'in yarısı olarak tanınan Jean-Benoît Dunckel, "Senfoni No. 7." üzerine yaptığı soyut yorumuyla piyano öncülüğünde parlayan bir elektronika oluşturuyor.

Gattüso, "Çocuklu
ğumda 12, 13 yıl saksafon çaldığım için bu melodiyi seçmeye karar verdim, bu yüzden diğer dahiler arasında klasik müzik ve Beethoven'ı tanıyordum. Melodiyi alıp içine festival havası getirme fırsatı bulmak benim için harikaydı ve sonuç epik" dedi. Beethoven Remixed 27 Nisan Salı’dan itibaren tüm dünyada yayınlanacak.

BBCNews

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021