Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Rus Piyanist Martynov’dan taş ocağında konser - 23.07.2013Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, geçtiğimiz akşam, Rus piyanist Yury Martynov’un Koyunbaba Antik Taş Ocağında verdiği konserle devam etti.

 

Festivalin yeni mekânı olan Gümüşlük’ün Koyunbaba mevkiindeki 2500 yıllık tarihi taş ocağında gerçekleştirilen konserde Piyanist Yury Martynov, gecenin ilk yarısında Schubert ve S. Prokofiev’ten eserler seslendirirken, sanatçı gecenin ikinci yarısında, R. Schumann’ın iki eserine yer verdi. Büyük bir yetenek olarak tüm dünyada klasik müzikseverler tarafından ilgiyle izlenen Martynov, Gümüşlük’te verdiği konserle büyük ilgi topladı.

 

25 asırlık yalnızlık bitti

Helenistik döneme ait ve MÖ 4 yy’a tarihlendirilen antik taş ocağı, 25 asırlık yalnızlıktan sonra bugünlerde dünyanın en uzun soluklu festivallerinden biri olan Let’s Bodrum! Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Gökyüzüne uzayan kayaların ortasına kurulan sahnede çok sayıda yerli ve yabancı klasik müzik tutkunuyla bir araya gelen Yury Martynov, Rus piyano ve Batı Avrupa klavyeli çalgılar ekolünün en iyi geleneklerini, kendi özgün kişiliğiyle bağdaştıran, çağımızın en ilginç, çok yönlü Rus müzisyenlerinden biri olarak anılıyor. Martynov, aynı zamanda bu kadar farklı enstrüman ve stile hakim, nadir müzisyenlerden biri olarak, otoriteler tarafından övülen bir müzisyen. Sanatçı, 1989 yılından beri solist ve oda müziği topluluklarının üyesi olarak dünyanın her yerinde en seçkin konser salonlarında sahneye çıktı ve birçok saygın festivale katıldı. 2000’de D. Sokolov ve S. Filchenko ile PLAYel üçlüsünü kurdu. 2006’dan beri V. Pessin Üçlüsünde kemancı olarak yer alıyor. Birçok ödül sahibi Rus piyanistin çok sayıda CD kaydı da bulunuyor.

 

Martynov güçlü bir repertuarla sahne aldı

“Benim için bu yaz sihirli kelime Türkiye; rekabet, konser ve masterclass” diyen Piyanist Yury Martynov’un Koyunbaba Antik Taş Ocağında sergilediği performans uzun süre ayakta alkışlandı. Martynov, antik taş ocağının doğal akustiğinde sahne aldığı gecede programına F. Schubert’ten “4 impromptus op.90; No.1 in c minor, No.2 in E-flat major, No.3 in G-flat major, No.4 in A-flat major” adlı eserle başladı. Daha sonra sanatçı S. Prokofiev’in “Sonata no. 5 in C major, Op.38


Allegro tranquillo, Andantino, Un poco allegretto” adlı eserini seslendirdi. Gecenin ikinci yarısında Martynov, R. Schumann’ın iki eserine yer verdi.
İlk olarak “Arabesque in C Major Op.18”i seslendiren sanatçı daha sonra “Symphonic etudes Op.13”le klasik müzikseverlerin karşısına geldi.

 

Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 25 Temmuz Perşembe akşamı saat 21:00’de Kübalı piyanist Mauricio Vallina’nin Koyunbaba Antik Taş Ocağında vereceği konserle devam edecek.

 

Festival Sponsorları

Festival Ana Sponsoru, Let's Bodrum (Let's Bodrum'un Ana sponsoru: İş Bankası; Let’s Bodrum sponsorları: Türkcell, HaberTürk, EtsTur, Mudo, Mobilera); Festival Co-sponsorları, Kempinski Barbaros Bay, Bosch; Festival Kurumsal Sponsorları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Gümüşlük Belediyesi, BODTO, TURSAB; Festival Basın Sponsorları, Sabah Gazetesi, Bodrum Ajans; Diğer Sponsorlar, Gümüşkaya Sitesi, THY, Victoria's, Otel Gümüşlük, Dobrum Bilgisayar, Limon Restoran, Günbatımı Restoran, Ekin Ofset, Studio Nord, Koçteş Elektrik, Erenler Sofrası.

 

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Programı

25 Temmuz - Mauricio Vallina (Piyano, Küba)

28 Temmuz - Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü, İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) Bosch sponsorluğunda

01 Ağustos - Aldo Ragone (Piyano, İtalya)

04 Ağustos - Pierre Réach (Piyano, Fransa) BODTO sponsorluğunda

10 Ağustos - Boğaziçi Caz Korosu

16 Ağustos - Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya) Kempinski Barbaros Bay sponsorluğunda

 

Konserlerin başlama saati 21.00’dir. Biletler, Festival Merkezi, www.sosyotix.com, Let’s Bodrum! Standları, Antik Taş Ocağından (Yalnız konser günleri) temin edilebilir.

 

İletişim

0 537 656 71 27

0 535 519 58 50

0 532 163 17 65

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

twitter.com/gumuslukfest

www.facebook.com/gumuslukfestival

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020