Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzikal ifadenin iki ustasını buluşturan konser, Gülsin Onay ve Francesco Libetta, Bilkent Senfoni ile Mozart çalacaklar - 02.04.2010Gülsin Onay'ın sıcakkanlı ve tutkulu yorumları tüm dünyada dinleyicilerin hayranlığını kazanırken, müzik otoriteleri piyanistimizin mükemmel tekniğini ifade gücünün hizmetine sunarak yorumunda notaların ötesine geçtiğinden övgüyle bahsediyorlar. Mozart'ın 10 numaralı, İki Piyano için Konçerto'sunu bugüne kadar tanınmış virtuoz Marc-Andre Hamelin'in de dahil olmak üzere pek çok önemli piyanist ile birlikte seslendiren Onay, bu kez yeni kuşağın önemli bir temsilcisi ile bir araya geliyor.

"Piyanonun şair-aristokratı" lakaplı Francesco Libetta, müzikal anlama gösterdiği hassasiyet ve virtuozitesindeki zarafet ile tanınıyor. Ayrıca besteci ve şef olarak da çalışmalarını sürdüren İtalyan piyanist, dünyanın önemli salonlarına ve önde gelen orkestralarına konuk oluyor.

Müzikal ifadenin bu iki ustası, Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Mozart'ın KV 365 sayılı, 10 numaralı Mi bemol majör Piyano Konçertosu'nu yorumlayacaklar. Klaus Weise yönetimindeki orkestra konserde ayrıca Çaykovski'nin Op.74 "Pathetique" Senfoni'sini seslendirecek.

3 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00'de Bilkent Konser Salonu'nda başlayacak konser, Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın geleneksel doğum günü etkinliği olarak bu yıl da onun anısına yapılıyor. Biletler internette www.mybilet.com sitesinden temin edilebilir.

Gülsin Onay: www.gulsinonay.com
Francesco Libetta: www.libetta.it
Bilkent Senfoni Orkestrası: www.bso.bilkent.edu.tr
Gülsin Onay fotoğrafları: www.gulsinonay.com/foto
   
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021