Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 65 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1304

Björk'le galaksiler ötesine 20.000 fersah... - 20.10.2011

Şarkılarıyla, sesiyle, albümleriyle, video klipleriyle, sevgilileriyle, yaptığı ve yarattığı hemen her şeyle fark yaratmayı başaran Björk, yeni albümünde bizi yine henüz gidilmemiş yerlere, çok uzaklara götürüyor. O başka bir gezegenden, başka diyarlardan gelen ve dünyalı olmaya, dünyalılar ile ilişkiler kurmaya çalışan biri. Fikirlerinden ve sanatından bize kıssadan hisseler almak düşen, dünya dışı bir varlık.

Birbirinden ayrı aplikasyonlar olarak yayımlanan son albümü ‘Biophilia’ yine ayrıklıklar, ilkler ve kendine özgülükler ta
şıyor. Her parçanın kendine ait oyunları, görselleştirmeleri ve aplikasyonları var. Her bir parça ‘Biophilia’ galaksisinde ayrı bir gezegeni veya takım yıldızını temsil ediyor. Bu galaksi öylesine büyük, öylesine geniş ki, ‘Volta’dan dört yıl sonra gelen ‘Biophilia’, içinde önceki tüm albümlerden kırıntılar ve etkiler barındırıyor. Dinleyici parçalarla tek tek etkileşime geçmekle kalmıyor, ana app içindeki oyunlarla kendi remikslerini de yapabiliyor.

Bundan böyle sadece müzik endüstrisi de
ğil, alışğımız hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Jenerasyon X’lerin ya da benim de içinde olduğum Millennial’ların alışması gereken şey de bu zaten. Björk bu yönüyle her zaman bizden bir adım ilerde oldu, olmaya da devam ediyor. Kimilerine göre 3. endüstri devrimini yaşadığımız şu günlerde, ‘sanal bulutların’ egemenliğine girerken biz; zaten çok önceden, Björk’ün çok katmanlı ama olabildiğine rafine müzikal evreninde kaybolmuştuk bile. Vizyonerlik konusunda öncülüğünü sürdüren Björk, İzlanda’nın dünyaya armağan ettiği en değerli ve özel insanlardan biri.  

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020