Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Besteci müzikolog Prof. Dr. Yalçın Tura, pandemiye rağmen düzenlenen açık hava konserlerinin sakıncalarını dile getirdi. - 29.06.2020Besteci ve Müzikolog Prof. Dr. Yalçın Tura, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın sosyal medya paylaşımına yaptığı yorumla, pandemiye rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği açık hava konserlerinin sakıncalarını dile getiren bir yorum yazarak, konuya olan tepkisini dile getirdi.

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın 3 Temmuz 2020 Cuma günü, Bodrum Kalesi’nde,
Şef Hakan Şensoy yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrasıyla birlikte seslendireceği, W. A. Mozart’ın La Majör K414 Piyano Konçertosu konserinin duyurusunun altına yazdığı paylaşımında “bu koşullarda özellikle de açık havada orkestraların konser vermeye zorlanmalarını hiç doğru bulmuyorum” diyerek yorumuna şöyle devam etti:

“normal ko
şullarda orkestralarda müzikçiler bir rahle önünde ikişer ikişer otururlar bunun başlıca iki amacı vardır birincisi birbirlerini dinleyerek intonasyon doğruluğunu kontrol ıkincisi de icranın sürekliliğini sağlamak için gereken yerde ikiden birinin nota sayfasını çevirmesi, en az 1,5 ,2 metre aralıklı oturmak gerekirken bu nasıl sağlanacak? Özellikle açık havada beraberlik uçup havaya gitmeyecek mi? Salgın başladığında Bakanlık doğru bir karar almış bu tür etkinlikleri yıl sonuna kadar ertelemişti, sonra kendi reklamını yapmak amacıyla bir yetkili bunu bozdu, sonra da başka yetkililer normalleşme bahanesiyle böyle şeylere başladılar, bence çok yanlış, normalleşiyoruz denirken vakalar artıyor. Siz pek âlâ evinizden etkinliklerinizi kesintisiz sürdürüyordunuz çaresiz, emir demiri kesiyor, başta size, şefinize ve orkestra üyelerine kolaylıklar ve sağlık diliyorum Tanrı sizleri korusun.”

Öte yandan Bodrum kalesinde 5 Temmuz 2020 tarihinde
Şef Musa Göçmen yönetimindeki İzmir DOB Orkestrası ile The Funtime of the Opera konseri açık hava konseri olarak gerçekleştirilecek. Ardından yine açık hava konseri olarak,  Şef Musa Göçmen yönetimindeki İzmir DOB Orkestrası The Funtime of the Opera konseri ile 17 Temmuz 2020’de İzmir Efes Festivali’nin açılış konserini gerçekleştirecek.

     Yalçın Tura
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020