Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

“Volodin, ayın hiç şüphesiz en heyecanla beklenen konseri...” - 11.10.2014Günümüzün en büyük Rus piyanistleri arasında kabul edilen Alexei Volodin, ortalığı kasıp kavurmaya, fırtına gibi esmeye devam ediyor. 27 Eylül Leningrad, Marinsky Theater resitalinin ardından Türkiye'ye gelecek olan Volodin İstanbul Resitalleri'ndeki 17 Ekim dinletisini takiben 12 Kasım'da Paris, La Salle Pleyel'de aynı resitali tekrarlayacak. Volodin 26 Kasım'da Londra, Queen Elizabeth Hall'da sahneye çıkıyor. Volodin, tamamen kendine has stiliyle filozof bir müzisyen ve gerçek bir piyano virtüözü.

17 EKİM 2014 Cuma 20:00

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

Konuklar, Joan Miró: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar sergisini
18:00-19:30 arası resital biletleriyle gezebiliyorlar.

 

1977 Leningrad doğumlu Alexei Volodin, Rus ekolünün en önemli merkezi olan Moskova Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra çalışmalarına İtalya'daki International Piano Academy Lake Como'da devam etti. Başlıcaları arasında Albeniz Vakfı tarafından düzenlenen Paloma O'Shea Uluslararası Piyano Yarışması (İspanya, 1998), Avusturalya Uluslararası Piyano Yarışması (Sidney, 2000) ve Ennio Porrino Uluslararası Piyano Yarışması (İtalya, 2001) yarışmalarından aldığı derecelerin de bulunduğu bir çok ödülün sahibi olan Volodin'in 2003 yılındaki International Géza Anda Competition (Zürih) zaferi sonrası uluslararası arenadaki müzik kariyeri ciddi bir önem kazandı.

 

Volodin, başlıcaları arasında Concertgebouw (Amsterdam), Tonhalle (Zürih), Wigmore Hall (Londra), Lincoln Center (New York), Salle Pleyel (Paris), Palau de la Música (Barselona), Konzerthaus (Berlin), Alte Oper (Frankfurt), Herkulessaal (Münih), Konzerthaus (Viyana), La Scala (Milano), Sydney Opera House (Avusturalya) ve Suntory Hall (Tokyo) gibi dünyanın en prestijli salonlarında sıkça sahneye çıkıyor. New York Filarmoni, London Senfoni, Scala Filarmoni Orkestrası, NHK (Japon), Rus Ulusal Orkestrası, Tokya Senfoni Orkestrası, Fransa Ulusal Orkestrası gibi dev orkestralarla ve Valery Gergiev, Carlo Rizzi, Mikhail Pletnev, David Zinman ve Lorin Maazel gibi dünyaca ünlü şeflerle aynı sanheyi paylaşıyor.

 

Dünyanın en prestijli uluslararası festivallerine davet edilen Volodin'in katıldığı festivaller arasında Rocque d’Anthéron, Radio France Festival, Verbier ve Lucerne (İsviçre), Ruhr Festival, Baden-Baden ve Bad Kissingen (Almanya), the Stars of the White Nights (St Petersburg) ve Moscow Easter Festival'i ilk akla gelenler arasında. Japonya'dan Norveç'e, Mısır'dan Hollanda'ya ve İsviçre'den NewYork'a uzanan dünya çapında resital ve konserler veren Alexei Volodin aynı zamanda Steinway & Sons'ın exclusive sanatçısı.

 

Düzenlemesi Pletnev'e ait olan Tchaikovsky'nin Uyuyan Güzel'ini ve Stravinsky'nin "Petrushka"sını kaydettiği ilk albümü 2002'de Sidney'de yayınlandı. 2003'te Rus Senfoni Orkestrası ile Tchaikovsky'nin 1 numaralı piyano konçertosunu seslendirdiği konserin canlı kaydı DVD olarak Moskova'da yayınlandı. Beethoven, Rachmaninov ve Prokofiev seslendirdiği albümü 2004'te Almanya'da yayınlandı. 2007 yılında ise Zürih'te yayınlanan albümünde sadece Beethoven seslendirdi. 2010'da yayınlanan albümünde Chopin ve 2011'de yayınlanan "Miroirs" adlı albümünde Schumann, Ravel ve Scriabin'in piyano çalışmalarını kaydetti. Albümleri, Live Classics, ABC Classics ve Challenge Records tarafından yayınlanan Alexei Volodin 2010 yılından itibaren Challenge Classics sanatçısı oldu. Sanatçının “Sergei Rachmaninov Piano Works” adını taşıyan son albümü Şubat 2013’te yayınlandı.

http://www.istanbulrecitals.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021