Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Güzel Sanatlar Genel Müdürü ve CSO 1. Şefi Prof. Erol Erdinç, iki görevinden de alındı. - 13.03.2013Erdinç'e görevlerinin sona erdiği 12 Mart Salı günü tebliğ edildi. Erdinç, esas kadrosu
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'ndayken, bir yıllık görevlendirmeyle her iki göreve bakan onayıyla getirilmi
şti.

Geçti
ğimiz Kasım ayında, bu görevlerin birer yıllık süreyle uzatılması mümkün görünmüyordu çünkü 1945 doğumlu olan Erdinç, 67 olan yaş haddini doldurarak Hacettepe Üniversitesi'nden de emekliye ayrılacaktı. Ancak Erdinç'in görev yeri , üniversitelerde “hülle” olarak nitelendirilen yöntemle, “öğretim üyesi ihtiyacı nedeniyle yaş haddi 70 olan” Kastamonu Üniversitesi'ne nakledilerek, yaş haddi sınırının yükseltilmesi sağlanmıştı. Prof. Erdinç'in Kastamonu Üniversitesi'nde 16 Kasım 2012 günü bir yemeğe katıldığına dair, Üniversitenin web sitesinde şu haber yayımlanmıştı:

Üniversitemiz tarafından 16 Kasım Cuma günü Kuzeykent Kampüsü Merkezi Kafeterya’da Açılı
ş Yemeği ve Açılış Konserleri düzenlendi. Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Eşi Hanımefendi Selma AYDIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Prof. Dr. Sezgin AYAN, Rektör Yardımcılarımızın eşleri, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Rektörümüz AYDIN yeme
ğin sonunda yaptığı konuşmasında: “Sizlerin sayesinde bu güzel günleri gördük. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL, Rektörlüğümüzü ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Üniversitemiz hakkında sohbet ettiler. Biz onlara Üniversitemizi anlattık, takdirlerini belirtip tavsiyelerini sundular.

Bu gün e
ğitim öğretim yılımızın açılış yemeği ve konserini tertipledik, inşallah güzel geçer. Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın sanatçıları bugün bizlerle birlikte olacak. Bundan dolayı hem Kültür ve Turizm Genel Müdürü hem de Üniversitemizin Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Erol ERDİNÇ hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeme
ğin ardından akademik yıl açılış programı Üniversitemiz personeli ve davetlilerin katılımının yoğun olduğu konserle devam etti. Konserde Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müzi)ği Korosu’ndan Turgut KARADENİZ, Zeynep Poyraz ve Zarife ÖZEN; Türk Halk Müziği Korosu’nda ise Sıtkı AKIN ve Nilgün KIZILCI sahne aldı. Konser bitiminde Rektörümüz AYDIN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Korosu sanatçılarımıza ve orkestrasına Kastamonu’ya yönelik mahalli hediyeler takdim etti.

Bkz: http://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/2012-09-04-13-25-08/menu-am-bilgisistemleri-arsivhaber-tr/397-anasayfahaberleri    
 
Erdinç'in emeklili
ğinin önüne bu yöntemle geçilince, GSGM ve CSO'daki “geçici” görevleri bir yıl süreyle uzatılmıştı. Ancak dün kendisine görevlerinin sona erdiğine dair tebligatta bulunuldu.

Erol Erdinç, Kastamonu Üniversitesi Ö
ğretim Üyesi olmasına karşın, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası Müzik Yönetmenliği görevini sürdürüyor. Erdinç 14 ve15 Mart akşamları CSO'yu yönetecek ve 16 Mart günü CSO ile Kayseri turnesine gidecek. Erdinç daha sonra da, Hacettepe Senfoni Orkestrası'yla Macaristan ve Polonya turnesine çıkacak.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlü
ğü'ne ise vekaleten, genel müdür yardımcısı, neyzen ve tanburî, tıp doktoru Murat Salim Tokaç ( d. 1969-Kırıkkale) getirildi. Tokaç, mikrobiyoloji doktorası sahibi ve Samsun klasik Türk müziği korosu şefliği yapmış, Ertuğrul Günay döneminde Güzel sanatlar Genel Müdür Yardımcılığı görevine asaleten atanmıştı.

Şekin Kahramankaptan

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021