Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Korolar ülkesi Hollanda'dan Cappella Amsterdam Hollanda Ustaları Programıyla Ankara'da - 10.04.2012Türkiye-Hollanda Diplomatik İlişkilerinin 400. yılı Kutlamaları kapsamında 29.Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde Hollanda Haftası ülkenin markalaşş korolarından şef Daniel Reuss yönetimindeki Cappella Amsterdam ile sürüyor.

1970 yılında Jan Boeke tarafından kurulan ve 1990 yılından bu yanaşef Daniel Reuss şefliğinde çalışmalarını sürdüren koro homojenlik, ahenk ve sıradışı çokyönlülüğü ile tanınmakta ve hem çağdaş repertuvar hem de eski ustaların özellikle de Hollandalı bestecilerin eserlerini büyük başarıyla yorumlamaktadır. Çağdaş besteciler Ton de Leeuw, Robert Heppener ve Jan van Vlijmengibi Hollandalı besteciler sık sık Cappella Amsterdam’a özel besteler yapmışlardır.

Övgüyle karşılanan albümlerin sahibi koro, kayıtlarıyla 2009 ve 2010 yıllarında ‘Diapason d’Or de l’année ödülüne layık görülmüş ve Daniel Reuss şefliğinde Estonya Filarmoni Orkestrası ile yaptıkları kayıt ile de en iyi koral icra kategorisinde Grammy'ye aday gösterilmiştir. 2012 Ocak ayında çıkan ve Leoš Janáček’in koro eserlerinden oluşan en son CD kaydı uluslararası düzeyde büyük beğeni toplamıştır.

Düzenli olarak opera prodüksiyonlarında yer alan koro, Orkest van de Achttiende Eeuw (Onsekizinci Yüzyıl Orkestrası), Koninklijk Concertgebouworkest (Kraliyet Concertgebouw Orkestrası) ile işbirliğinin yanısıra, Akademie für Alte Musik, RIAS Kammerchor, musikFabrik, Il Gardellino ve Estonya Filarmonik Oda Korosu gibi topluluklarla da çalışmaktadır. Bilgi, repertuar ve deneyimleri paylaşmak amacıyla Cappella Amsterdam, Avrupa profesyonel oda koroları ağı Tenso’nun kurulmasına da öncülük etmiştir.

Koro festivalde, Hollandalı besteciler Escher, Leeuw ve Heppener'in eserlerninin yanısıra 400. yıl kutlamaları için hazırladıkları Türkçe eserleri de yorumlayacak.

Capella Amsterdam
Conductor: Daniel Reuss
12 Nisan 2012 Perşembe,
Hacettepe M Salonu, Saat 20.30


http://www.ankarafestival.com/program.aspx?ID=8&date=11

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021