Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Komşularla son Aşure yarın pişiyor. - 08.11.2010İçeriği coğrafi koşullara göre değişebilen ve pek çok ülkede geleneklerle harmanlanan çorba ve tatlı olan AŞURE besteci Mehmet Can Özer’e bu yönüyle ilham vermiş ve Özer 2006 yılında sesler üretmek için bir yazılım geliştirmiş. Bir mikrofon ile herhangi bir sessel olaya tepki verebilecek şekilde tasarlanan Aşure sayesinde herhangi bir ses canlı olarak başkalaştırılarak sesi üreten kişilere bir fikir olarak geri sunuluyor.

Aşure’de ne vardı?  
Aşure konser dizisinde de dinleyicilere komşu ülkelerin geleneksel enstrumanları ve müziklerinin hem  elektroakustik müzik ve Aşure ile,  hem de Alman video ve animasyon sanatçısı Max Hattler’in tasarladığı görseller ile doğaçlamasının ürünleri sunuldu.   Suriye’den Issam Rafea (ud), İran’dan Mohsen Taherzadeh (tef, tambur, erbane), Türkiye’den Cenk Güray (perdesiz bağlama, divan sazı), Miase Bayramoğlu (ney), Eda Özer (keman) ve Güloya Altay (korno)’nun müzikal tınıları ile pişen 4 aşurede birbirinden elektro akustik tadlı yöresel farklılıklar vardı ve ilk konserde gerçekten Aşure tadıldı.

Tadanlar
Konserin başında geleneksel sazları ve müziği dinleyen seyirciler, ilerleyen dakikalarda dönüşüme tanıklık ederken, gerek müzik gerekse görsellerin etkisiyle iç dünyalarında farklı hayallere daldıran zaman zamansa patlamalara yol açan yolculuklara çıktılar.  Sadece seyirciler değil ilke kez beraber çalışma fırsatı bulan ve doğaçlama üretimde bulunan usta sanatçılarda ilk kez böyle bir müzikal deneyim yaşadılar. Yoğun ilgiyle karşılanan konserlerin şekerini az bulanlar da müptelası olanlar da görüldü.

Son Aşure tadımı
Ankara Goethe Enstitüsü'nün komşuluk projesi kapsamında Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın  işbirliği  ile  düzenlenen  ve  Ankara  Goethe  Enstitüsü  salonunda gerçekleşen
Aşure Konserler dizisinin son Aşure’si Bulgar kaval sanatçısı Theodosii Spassov şefliğinde 9 Kasım saat 20.00’de pişmeye başlayacak. Tadıma davetlisiniz

Girişin serbest olduğu konserin ayrıntılı bilgisi için:  
www.goethe.de/ankara,Tel: 419 52 83
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021