Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Urla Müzik Akademisi Yaz Masterclass Programı Başlıyor. - 31.05.2010Türkiye’nin özel girişimle kurulmuş iki müzik akademisinden biri olan Urla Müzik Akademisi (UMA), kuruluşunun ikinci yılında da dünyaca tanınan müzik ustalarının yönetimindeki masterclass programını sürdürüyor.

Klasik müzik alanında profesyonel olarak eğitim alan genç müzisyenlerin dünya standardlarındaki hıza, seviyeye ve kaliteye ulaşmasını; onlara, kendi alanlarında dünyanın saygın ustalarıyla birlikte çalışma fırsatı sunmayı hedefleyen UMA’nın, 2009 yılında gerçekleşen beş masterclass programına Türkiye’den ve dünyadan 50’ye yakın öğrenci katıldı. Bu öğrencilerden dördü, masterclassta birlikte çalıştıkları ustaların davetiyle, müzik eğitimlerine Salzburg, Madrid, Paris’te devam etme fırsatı yakaladı. UMA, 2010 Şubat ayından bu yana gerçekleştirdiği kış masterclass programlarında ise; toplam 26 genç müzisyen, korno, obua ve piyano dallarındaki üç usta ile çalışma olanağı buldu.

UMA, 2010 yılında Haziran- Eylül döneminde; viyolonsel, keman, gitar, flüt, obua ve klarnet enstrümanları ile şan dalında yedi büyük sanatçıyı ağırlayacak. Avrupa’nın saygın müzik akademileri ile işbirlikleri geliştirerek, müzik dünyasının önde gelen müzik akademilerinden biri olmayı hedefleyen UMA, önümüzdeki yıllarda, diğer akademilerle ortak projeler sayesinde, daha çok sayıda genç müzisyenin ustalarla buluşmasını sağlayarak müziğe katkısını artıracak. Urla Müzik Akademisi, genç müzisyenleri ustalarla buluşmaya; müzikseverleri ise UMA’ya destek olmaya çağırıyor.

Bilgi için:  İnci Coşkuner, kurucu
                  
Elif Pekin, koordinatör
                  
www.urlamuzikakademisi.com
                  
0532 514 54 56

UMA, bugüne kadarki masterclass programlarını destekleyen K2 Güncel Sanat, Pera Otel, Soyak, Urla Belediyesi ile çeşitli kuruluş ve kişilere teşekkür eder.  
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021