Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fatma Ceren Necipoğlu, bu yıl Rio Festivali'nde anılacak. - 17.05.2010Brezilya’nın başkenti Rio de Janeiro’da bu yıl 5’incisi düzenlenen Rio Arp Festivali’ne 25 ülkeden arpçılar katılıyor. Geçen yıl bu festivale katılan ve Türkiye’ye dönerken Air France uçağının Atlas Okyanusu üzerinde düşmesi üzerine yaşamını yitiren dünyaca ünlü Türk arpist Necipoğlu’nun adı bu yıl festivale verildi.

Tüm etkinlerde anılacak olan Necipoğlu’nun yerine festivale katılmanın onurunu ve heyecanını yaşadığını belirten arp son sınıf öğrencisi Gizem Aksoy, katılım teklifinin festival yönetimi tarafından yapıldığını söyledi. Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suha Aydın’ın desteğiyle festivale katılmayı kabul ettiğini vurgulayan Aksoy, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Semih Korucu’nun Necipoğlu anısına bestelediği ‘Haikular’ adlı eserin ilk seslendirilişini gerçekleştireceğini, ayrıca Ulvi Cemal Erkin’in ‘Köçekçeler’ adlı eserini de seslendireceğini kaydetti.

Festivalde okulunu ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini vurgulayan Aksoy, “Geçen yıl aynı festivalden dönerken geçirdiği uçak kazası sonucu kaybettiğimiz Necipoğlu adına yapılacak festivale katılma teklifini aldığımda çok heyecanlandım. Üniversite rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’ın maddi ve manevi desteğiyle festivale katılmayı kabul ettim. Festival boyunca ülkemi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyorum” diye konuştu. 1 Mayıs’ta başlayıp, 31 Mayıs’ta sona erecek festivalde 14 Mayıs’ta konser verecek olan Gizem Aksoy, 12 Mayıs’ta Brezilya’ya gidecek.

GENÇ YAŞTA ÜSTÜN BAŞARI
1988’te Mersin’de dünyaya gelen, 2000’de Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın açtığı sınavı kazanarak arp bölümü öğrencisi olan Gizem Aksoy, Isabella Perrin, Florence Sitruk, Şirin Pancaroğlu ve Çağatay Akyol’un master classlarına katıldı. 2006’da Mersin Akademik Oda Orkestrası’nın açmış olduğu ‘Genç Yetenekler Solistlik Sınavı’nı kazanarak bu orkestra ile konser verme hakkı kazandı. Aynı yıl Mersin Üniversitesi’nin lise devresinden ‘Üstün Başarı Belgesi’ ile mezun oldu.

2007’de Cem Mansur’un kurmuş olduğu Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nı kazanan Aksoy, bu orkestra ile Berlin, Kassel, Dortmund’da konserler verdi. Mersin Akademik Oda Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası’nda misafir sanatçı olarak görev aldı. Aksoy, 2009’da da Marmaris Müzik Festivali’nde Marmaris Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak konser verdi. 

DHA
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021