Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Gülsin Onay - Mozart Konçertolar 

Gülsin Onay, Jörg Faerber yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın KV466 ve KV467 Piyano Konçertolarını seslendirdi. Bu seçkin yorumlar şimdi Lila Müzik etiketiyle CD’de müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın, Yerleşik Sanatçısı (Artist in Residence) olduğu Bilkent Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiği eşsiz yorumlardan biri daha CD olarak ölümsüzleşti.

Gülsin Onay bu albümde Mozart’ın birbirine zıt karakterdeki iki eserini, KV467 ve KV466 Piyano Konçertolarını yorumluyor. Sanatçı repertuarının başköşesinde yer aldığını belirttiği bu konçertolar için albüm kitapçığında, “Re minörün dramatik ve derin anlatımı kadar, do majörün insanı cennete götüren aydınlık ve neşeli yapısı da beni içtenlikle etkiler,” diye yazmış.

Albümde Onay’ın işbirliği yaptığı şef ise Mozart’ın eserlerini dünyanın her köşesinde yöneten, Martha Argerich’in de aralarında bulunduğu pek çok önemli solist ile kaydetmiş de olan Jörg Faerber.

Ülkemizin ilk özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu olarak 1993 yılından bu yana yurtiçi ve dışında pek çok başarılı konser gerçekleştiren Bilkent Senfoni Orkestrası, bu albümün belkemiği sayılabilir. Gülsin Onay, bugüne kadar sayısız konser verdiği ve pek çok kayıt yaptığı orkestra için “ikinci evim” ifadesini kullanıyor.

Lila Müzik, Mozart’ın dehasını ve müziğinin tüm inceliklerini ustalıkla yansıtan bu Gülsin Onay albümünü dinleyicilerin beğenisine sunmaktan özellikle mutluluk duyduğunu bildiriyor. Firma tarafından özenle hazırlanan albümün kitapçığında ayrıca, Aydın Büke’nin Mozart’ın Viyana günleri ve piyano konçertoları hakkındaki ilginç yazısı da yer almakta.

Daha fazla bilgi için: Lila Müzik / 0212 249 52 76  / 0532 392 64 09

www.triolila.com

dilek@triolila.com

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020