Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 76 müzisyen gazete okuyor
 
 
Yeni Albümler
 

Gülsin Onay - Mozart Konçertolar 

Gülsin Onay, Jörg Faerber yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın KV466 ve KV467 Piyano Konçertolarını seslendirdi. Bu seçkin yorumlar şimdi Lila Müzik etiketiyle CD’de müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın, Yerleşik Sanatçısı (Artist in Residence) olduğu Bilkent Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiği eşsiz yorumlardan biri daha CD olarak ölümsüzleşti.

Gülsin Onay bu albümde Mozart’ın birbirine zıt karakterdeki iki eserini, KV467 ve KV466 Piyano Konçertolarını yorumluyor. Sanatçı repertuarının başköşesinde yer aldığını belirttiği bu konçertolar için albüm kitapçığında, “Re minörün dramatik ve derin anlatımı kadar, do majörün insanı cennete götüren aydınlık ve neşeli yapısı da beni içtenlikle etkiler,” diye yazmış.

Albümde Onay’ın işbirliği yaptığı şef ise Mozart’ın eserlerini dünyanın her köşesinde yöneten, Martha Argerich’in de aralarında bulunduğu pek çok önemli solist ile kaydetmiş de olan Jörg Faerber.

Ülkemizin ilk özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu olarak 1993 yılından bu yana yurtiçi ve dışında pek çok başarılı konser gerçekleştiren Bilkent Senfoni Orkestrası, bu albümün belkemiği sayılabilir. Gülsin Onay, bugüne kadar sayısız konser verdiği ve pek çok kayıt yaptığı orkestra için “ikinci evim” ifadesini kullanıyor.

Lila Müzik, Mozart’ın dehasını ve müziğinin tüm inceliklerini ustalıkla yansıtan bu Gülsin Onay albümünü dinleyicilerin beğenisine sunmaktan özellikle mutluluk duyduğunu bildiriyor. Firma tarafından özenle hazırlanan albümün kitapçığında ayrıca, Aydın Büke’nin Mozart’ın Viyana günleri ve piyano konçertoları hakkındaki ilginç yazısı da yer almakta.

Daha fazla bilgi için: Lila Müzik / 0212 249 52 76  / 0532 392 64 09

www.triolila.com

dilek@triolila.com

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019