Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Michael Kuyucu
 
 
Yayımlanan Sayı : 1517

Çelik'in Miladı - 10.12.2012

Müzik kariyerine İzel & Çelik & Ercan üçlüsü ile başladı, ama kendisini solo kariyeri ile ifade edebildi. Hem romantik, hem agresif,  hem duygusal hem kavgacı. Bazı durumlarda sektör için , bazı durumlarda Atatürk Cumhuriyeti için kavga  etti ve hiçbir aşamada sözünü esirgemedi. Bu bugüne kadar alışğımız popçu kalıplarının dışında davrandı.  Bu duruşuna müzisyenliğini de ekleyince dört dörtlük bir karakter yaratmayı başardı. Doksanlı yılların ortalarında başladığı solo kariyerine ardı ardına hit şarkılarla günümüze kadar devam etti. Başarıyı yakaladıktan sonra akranlarının aksine popüler kültürün güzel rüzgarına kendisini kaptırmak yerine sosyal sorumluluklarının farkına vardı ve düşüncelerini açık açık paylaşmaya başladı. Bu, her doğru söyleyeni dokuz köyden kovdukları gibi ona da olumsuz etki etti.Sistem üretmek ve tüketmek üzerine kurulmuşken,sorgulayan  ve düşündüren bir popçuyu barındıramazdı. Bunun o da farkına vardı ve kendisini iki binli yıllarda yavaş yavaş geriye itti.

 

 

Çelik için çok şey söyleyebilirsiniz, kimisi onu sever , kimisi onu dobralığından dolayı sevmez. Magazin basını ile hiç ilgisi olmaz, onun için onu magazin programlarında görmek nerdeyse imkansızdır. Atatürk’ün liderlik ve dehasına duyduğu hayranlığı her defasında dile getirir, onun için albümlerinde özel şarkılar besteler ve  onları gençlerle paylaşır.Onu bir magazin programında değil bir açık oturum veya tartışma programında görmek mümkündür. Bu yönleri ile ele alındığında sistemin desteklediği popüler müzik şarkıcılarının çok dışında bir çizgisi olduğunu düşündüğüm ÇELİK işin kolayına kaçıp pop kültürü ile daha fazla iç içe kalarak , sosyal sorumluklarını bir kenara itip  müzik yapsaydı çok daha fazla para , şan , şöhret kazanabilirdi. Ne mutlu bize ki  pop müzikte kalıpların dışına çıkmayı başaran bir  Çelik’imiz var.

 

 

Çelik bugünlerde “Milad” adını verdiği kariyerinin en iyi bestelerinden oluşan albümünü müzik marketlere sunmanın heyecanını yaşıyor. 1994 yılında başlayan solo müzik kariyerine onlarca hit sığdırmayı başaran usta müzisyenin bu albümü epey ilgi çekecek gibi. Son yıllarda iyice kabuğuna çekilen ve pop kültürünün dışında ki kimliğini dejenere olmuş kimlikten koruyan bu genç adam, şimdi pop kültürünün kendisine sunduğu popülizmi günümüz sound ve yorumları ile yeniden müzikseverle paylaşıyor. Aslına bakarsanız bu albüm onun pop kültürünün bir ikonu olduğu dönemlerde seslendirdiği hit şarkıları içeriyor, ama en önemli farkı o şarkılar yıllanmış şarap gibi , değişen duygular ve yaşanmışlıkların kattığı değerlerle yeniden yorumlanıyor.

 

GENÇLERİ HEDEFLEYEN BİR ALBÜM

“Milad” iki cd’lik bir albüm. Albümünde “3G” adını verdiği yeni şarkısının dışında toplam 29 şarkılık bir seçki sunmuş. Şarkıların bir bölümünü remix mantığı ile düzenlerken bir bölümünü de akustik lezzetlerle hazırlamış. Akustikler günümüzün olgun Çelik’inin izlerini gösterirken , remixler gençleri hedef almış. Siz bu düzenlemeler  gençleri hedef almış dediğime bakmayın, şarkıların düzenlemeleri gençleri hedef alsa da piyasadaki pek çok düzenlemeden kat ve kat  iyi olmuş.

 

 

Çelik “Milad” adını verdiği albümünde yer alan yeni şarkısı “3G” ile günümüzün popüler teknolojisinin adını kullanarak ilginç bir şarkıya imza attı. Ben albümde yer alan akustik düzenlemeleri çok beğendim,bu arşivlik çalışmaya ister bir best of deyin, ister remix albüm. Çelik her şeyiyle bir arşivlik albüm hazırlamış, şiddetle tavsiye ederim.

 

Albümde Yer Alan Şarkılar :

 

Remixler

 1. 3 G

 2. Ateşteyim

 3. Hercai

 4. Sen Yoluna Ben Yoluma

 5. Meyhaneci

 6. Cici Kız

 7. Bu Şehirde

 8. Nazına Ölüyorum

 9. Sen Yoluna Ben Yoluma

 10. Hercai

 11. Dongi Dongi

 12. 3 G Remix

 13. Sen Yoluna Ben Yoluma

 14. Bu Şehirde

 

Akustikler

 1. 3 G

 2. Benimle Kal

 3. Al Başını Git

 4. Ayrılık

 5. Arasan Da Aramasan Da

 6. Kızımız Olacaktı

 7. Bu Şehirde

 8. Kod Adı Aşk

 9. Yapma

 10. Bırak Da Git

 11. Mesaj

 12. Yok

 13. Selam Söyle

 14. Affet

 15. Yaş 35 Oldu

 16. Dert Yakamdan Düşmüyor

 17. Hercai

 18. Dilberim

 19. Nazına Ölüyorum

 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020