Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bodrum Klasik Müzik Derneği ve Bodrum Bahçeşehir Koleji iş birliği ile düzenlenecek “Kışta Baharda” konserleri, 23 Kasım Salı akşamı Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay konseriyle başlıyor… - 21.11.20211 Nisan’a kadar devam edecek olan “Kışta Baharda” konserler serisinde, 10 sanatçı 7 konserle Bodrumlu klasik müzikseverle buluşacak.

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’ni de düzenleyen Bodrum Klasik Müzik Derneği, müzikseverlere artık kış aylarında da müzik şöleni yaşatmaya devam edecek. 4 ay sürecek Kışta Baharda Konserlerine, Piyanist Gülsin Onay, Kemancı Emre Engin, Piyanist Erdem Mısırlıoğlu, İtalyan piyanist Danilo Mascetti, Kemancı Özcan Ulucan, Piyanist Birsen Ulucan, Alman piyanist Jonas Stark, Kemancı Cihat Aşkın, Piyanist Eren Levendoğlu, Avusturyalı piyanist Kiron Atom Tellian gibi sanatçılar katılacak.

Bodrum Bahçeşehir Koleji konser salonunda, 23 Kasım Salı akşamı saat 20.00’de dinleyicisiyle buluşacak olan Piyanist Gülsin Onay, programda Haydn, A.A. Saygun, Mendelssohn ve Chopin’in eserlerine yer verecek. Geceye,

Joseph Haydn’ın, “Fa minör Çeşitlemeler Hob.XVII no.6” başlıklı eseriyle başlayacak olan piyanist, bu eserin ardından Ahmed Adnan Saygun’un, “Sonatin op.15” adlı eseriyle devam edecek. Üç bölümden oluşan bu eser, “Allegro”, “Adagio, con moto” ve “Horon (Prestissimo)” başlıklarını taşıyor. Aranın ardında konser, Felix Mendelssohn-Bartholdy’nin, “Variations sérieuses op.54” başlıklı yapıtıyla sürecek. Piyanist Gülsin Onay, programında en son Frédéric Chopin’in, “Sonat si minör, op.58” adlı eserini seslendirecek. Bu eser, “Allegro maestoso”, “Scherzo: molto vivace”, “Largo” ve “Finale: presto non tanto” bölümleriyle izleyicisiyle buluşacak.

Uluslararası müzik kariyeri Arjantin'den Japonya'ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 80 ülkeyi kapsayan Devlet Sanatçımız Gülsin Onay, bugüne kadar dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyiciyle buluştu. Sanatçı, Dresden Staatskapelle, İngiliz Kraliyet Filarmoni, Philharmonia Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Japon Filarmoni, Münih Radyo Senfoni, Saint Petersburg Filarmoni, Tokyo Senfoni, Varşova Filarmoni, Viyana Senfoni gibi önemli orkestralarla konserler verdi. Birlikte çaldığı şefler arasında Vladimir Ashkenazy, Erich Bergel, Michael Boder, Andrey Boreyko, Jorg Faerber, Vladimir Fedoseyev, Edward Gardner, Neeme Jarvi, Emmanuel Krivine, Ingo Metzmacher, Esa-Pekka Salonen, Jose Serebrier, Vassily Sinaisky, Stanislaw Wislocki ve Lothar Zagrosek sayılabilir. Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul ediliyor. Polonya Hükümeti’nin, Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırdığı Gülsin Onay, Hocası Saygun'un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanmakta. Sanatçı, gerek konser programlarından gerekse kayıtlarından eksik etmediği bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirdi.

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsünde yer alan konser salonunda gerçekleşecek konserlerin biletleri, Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü, Oasis İmge Kitabevi ve Biletix’ten temin edilebilecek.

Kışta Baharda Konserleri Program:
23 Kasım, Salı  - Gülsin Onay - Piyano (Türkiye)
10 Aralık, Cuma - Danilo Mascetti - Piyano (İtalia)
7 Ocak, Cuma - Emre Engin - Keman / Erdem Mısırlıoğlu - Piyano (Türkiye)
28 Ocak, Cuma - Özcan Ulucan - Keman / Birsen Ulucan - Piyano (Türkiye)
25 Şubat, Cuma - Jonas Stark - Piyano  (Almanya)
4 Mart, Cuma - Cihat Aşkın - Keman / Eren Levendoğlu - Piyano (Türkiye)
1 Nisan, Cuma - Kiron Atom Tellian / Piyano (Avusturya)

Yer: Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü
Adres: Kavaklı Sarnıç Caddesi No:26 Bitez/Bodrum
Tel: 02523172010

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021