Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bir süre önce zatürree teşhisiyle tedaviye alınan ve yoğun bakıma kaldırılan Yıldız Ayhan, 83 yaşında yaşamını yitirdi. - 17.06.2021Halk müziğinin önemli isimlerinden Yıldız Ayhan, tedavi gördüğü hastanede dün (16 Haziran 2021) 83 yaşında Antalya’da zatürree tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Acı haberi alan yakın dostları Twitter'dan başsağğı mesajları yayımladı. Twitter'dan paylaşım yapan Sümer Ezgü, "Halk Müziğimiz' in yıldızını değerli sanatçı büyüğümüz Yıldız Ayhan' ı kaybettik." ifadesini kullandı.

Usta ismin vefat etmesinin ardından Yıldız Ayhan'ın hayatı ve biyografisi bir kez daha gündeme geldi. 1956 yılında ses sanatçısı olarak Ankara Radyosuna giren ba
şarılı sanatçı Türkiye'de Kırım Tatarca şarkılarını söyleyen ilk şarkıcılardan oldu. 1999 yılında emekli olan usta isim, TRT sanatçısı Ahmet Gazi Ayhan ile evlenmişti.

Yıldız Ayhan için bugün Zincirlikuyu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.  Usta sanatçının kızları ve torunları ile çok sayıda TRT sanatçısının katıldı
ğı cenazede çok sayıda Kırım türküsü seslendiren Ayhan’ın tabutu üzerine Kırım Halk Cumhuriyeti bayrağı konuldu.

Kılınan cenaze namazının ardından Yıldız Ayhan, Zincirlikuyu Mezarlı
ğı'ndaki aile kabristanında, eşi Ahmet Gazi Ayhan’ın yanında toprağa verildi.

Yıldız Ayhan’ın kızlarından Özlem Ayhan Ketenci, "Anne gidince her
şey yok oluyor sanki. Çok seviyorum annemi, onun kızı olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Nurdan Ayhan da “Annem bir çınardı. Herkes diyor ki, bir devir kapandı, bir çınar devrildi. Bu gerçek. Koca 86 yıl, 12-13 ya
şından beri müziğe olan aşk, sahne yeteneği, insanlığı, tatlı sert bir kadın olmasına rağmen bizi mükemmel büyüttü” diye konuştu. 

Yıldız Ayhan, 1938 yılında Ankara'da do
ğdu. 1956'da şarkıcı oldu ve Ankara Radyosu'na katıldı. Türkiye'de Kırım Tatarca şarkılarını söyleyen ilk şarkıcılardan biridir. 1979 yılında İstanbul Radyosu'na geçti. 1999 yılında emekli oldu. Nurdan ve Özlem'in iki kızı ve dört torunu vardı.

TRT sanatçısı e
şi Ahmet Gazi Ayhan'ı 30 yıl önce kaybeden 2 kız çocuğu annesi Yıldız Ayhan, bir yıl önce evinde düşerek kalça kemiğini kırmıştı. Bir dizi ameliyat geçiren Ayhan, geçtiğimiz mayıs ayında önce zatürree teşhisiyle hastanede tedaviye alınmıştı. Durumu ağırlaşan Ayhan, yoğun bakım ünitesinde makineye bağlanmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021