Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar’ın vereceği konserle devam edecek. - 24.07.2019Ülkemizde kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları olarak tanınan ve uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanmış olan keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar, aynı zamanda Arkas Trio’nun da birer üyesi olarak tanınıyorlar. Dünya çapında tanınan Alman çellist Gustav Rivinius’un da dahil olduğu trio’dan farklı olarak bu defa izleyici karşısına keman – piyano düetiyle çıkacak olan Yılmaz ve Elivar çifti, Bodrumlu klasik müzikseverler tarafından şimdiden merakla bekleniyor.

Beethoven ve Brahms’ın eserleri seslendirilecek
Bodrum’un yeni kültür ve sanat merkezi Zefirya’da festival kapsamında gerçekle
şecek üçüncü konserde izleyici karşısına çıkacak olan Tuncay Yılmaz & Emre Elivar ikilisi, Bodrumlu sanatseverleri romantik bir repertuarla karşılayacak. Sanatçılar, konserin ilk yarısında Ludwig van Beethoven’un, “Spring” Violin Sonata No. 5 in F Major, Op.24” adlı yapıtını seslendirecek. Gecenin ikinci yarısı ise Johannes Brahms’ın, “Violin Sonata No.2 in A Major, Op.100” adlı eseriyle sürecek.

Ba
şarılarıyla gurur kaynağı olmuş iki sanatçı
Andre Gertler keman ekolünün günümüz temsilcilerinden ve solist kemancılarından biri olan Tuncay Yılmaz, aralarında Salzburg Mozarteum, Franz Lizst Oda Orkestrası, Sofya Filarmoni Orkestrası, Moskova Senfoni Orkestrası, Stuttgart Oda Orkestrası, Saarland Radyo Senfoni, BBC Concert Orchestra ve West Virginia Symphony orkestralarının da bulundu
ğu birçok orkestra eşliğinde konserler verdi.  Fransız - Nice Matin Gazetesinin “kemanın genç prensi” olarak bahsettiği Yılmaz, İdil Biret,  Alexander Rudin, Wolfgang Emanuel Schmidt, Jiri Barta, Ludmil Angelov, Wolfram Schmitt Leonardy, Tedi Papavrami gibi ünlü müzisyenlerle Berlin, İstanbul, Monte Carlo, Frankfurt, Londra, Köln, Abu Dahbi, Toledo, Valencia, Boston, Chicago ve New York gibi dünya kentleri ve sanat merkezlerinde birçok resital verdi.

Emre Elivar ise genç ya
şlarından itibaren çeşitli uluslararası yarışmalarda kazandığı ödüllerle yeteneğini kanıtlamış bir piyanistimiz olarak 2005 yılında İstanbul Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Bach’ın “Das Wohltemperierte Klavier I” isimli eserinin bir bütün olarak Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Elivar, solist olarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Konzerthausorchester Berlin, Hungarian National Philharmonic, Nordwestdeutsche Philharmonie, Dortmunder Philharmoniker, Staatsorchester Kassel, Orquestra Nacional do Porto, Lithuanian Chamber Orchestra gibi orkestralarla konserler verdi.

Dünyanın birçok yerinde verdi
ği konserler, radyo programları ve stüdyo kayıtları CD olarak yayınlanan Emre Elivar, Mart 2019’dan beri Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020