Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Uluslararası Maguso Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor... 31 Ağusto'ta Yasmin Levy, 2 Eylül'de Fatih Erkoç Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde... - 27.08.201014 yıldır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde kültür sanat dünyasının nabzını tutan ve sanatseverleri  dünyaca ünlü starlar ile buluşturan festival bu yıl da birçok yerli ve yabancı starı Kuzey Kıbrıslılar ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Tarihle sanatın içiçe olduğu Gazimağusa'da ,24 Ağustos'ta Salamis Antik Tiyatrosu'nda dünyaca ünlü efsane reggae grubu The Wailers konseri ile başlayan 14.Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali, 7 Eylül'de Salamis Antik Tiyatrosu'nda Buika konseri ile son bulacak.

Namık Kemal'in 38 ay sürgünde kaldığı, Leonardo Da Vinci'nin tasarladığı Liman Kapısını ve Shakespeare'in ünlü Othello eserine ilham kaynağı olan Othello Kalesini barındıran Mağusa şehri geçen seneki festivalde 30.000'i aşkın seyirciyi ağırlamıştı.

Son 14 yıl içinde Nilüfer, Candan Erçetin, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Timur Selçuk, Yıldız İbrahimova, Bülent Ortaçgil, Özdemir Erdoğan, Burhan Öçal, Leman Sam, Teoman, Okay Temiz, Kardeş Türküler, Laço Tayfa, Ezginin Günlüğü, Ferhat Göçer, MFÖ, Özlem Tekin, Işın Karaca, Zuhal Olcay, Mor ve Ötesi ve Teoman gibi Türk yıldızları ve Loreena McKennitt, Bonnie Tyler, Cesaria Evora, Boney M, Monica Molina, Pink Martini, Goran Bregovic, Vicente Amigo, Weather Girls,Tango'nun Divası Amelita Baltar, Los Vivancos, Roby Lakatos, Los Paraguayos, Aswad, Paco Pena ve grubu, Bolsoy Balesi, Compania Aida Gomez, Jazzing Flamenco by Compania Antonio Najarro, Viktorio Tolstoy, Third World gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlayan festivalin bu seneki programı aşağıdaki gibi sıralanıyor;

24 Ağustos 2010 - The Wailers
26 Ağustos 2010 - Zerrin Özer
31 Ağustos 2010 - Yasmin Levy
2 Eylül 2010 - Fatih Erkoç

3 Eylül 2010 - Cypress Classica
6 Eylül 2010 - Koçani Orkestar
7 Eylül 2010 - Buika

Geçtiğimiz senelerde katılımın çok yüksek olması nedeniyle tüm etkinliklerin muhteşem atmosferi ile Salamis Antik Tiyatrosunda gerçekleşecek olan festivale bu sene Türkiye ve Güney Kıbrıs'tan da yüksek bir katılım bekleniyor.

Magusa Belediyesi tarafından düzenlenen festival hakkında daha fazla bilgi edinmek için:
http://www.magusa.org/festival

Bilet satış noktaları & Festival Hakkında daha fazla bilgi için;

Gazimağusa Belediye Halkla İlişkiler Birimi (0392 366 09 54)

Bilet Fiyatları: Cypress Classica konseri için bilet fiyatı 10 TL; diğer tüm konserlerin bilet fiyatları 25 TL'dir.

Festivale katılan sanatçılar hakkında daha fazla bilgi, görsel ve röportaj istekleri için;

Pasion Turca - SINAN NERGIS - 0532 2447434 - sun@pasionturca.net & CENK ERDEM - 0212 2744348 & 0533 4994149  cenk@pasionturca.net 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021