Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 45 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sizlerle Mozart “Quartet” - 13.04.2009İlginç ve ilgi çekici bir kurgulama ...      Bir Oda Müziği Tiyatro etkinliği... 

Müziği çok iyi bilen bir yazar olan Eric Westphall’in “Sizlerle Mozart ‘Quartet” isimli, Mozart eserlerinin provalarındaki bir yaylı çalgılar dörtlüsünün betimlendiği gösterisi, oyuncu ve yönetmen Olcay Poyraz  dilimize çevirdi ve sahneye koydu. Türkçe olarak ilk kez 22. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde sahnelendi. Bu tarzın bir ilki ... müzisyenlerle yapılan bir tiyatro etkinliği

Konser öncesi süreci merak eden izleyiciler “müzisyenlerin iç dünyalarını, aralarındaki ilişkileri ve konser öncesi provalarda neler konuşulduğu” gibi müziğin öncesinde yaşananları “müzikle tiyatronun buluştuğu” ilginç bir mizansenin içinde yaşayacak.


Farklı ülkelerden ve kültürlerden olsalar da tüm müzisyenlerin yaşamları benzerlikler taşıdığından orijinali Fransa’da Paris ve Avignon sahnelerinde pek çok kez oynanan yapıt, her ülkenin müzisyeni ve izleyicisine hitap ediyor. 

Eseri sahneye 22.Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde ki kadro tekrar sahneye taşıyor. Olcay Poyraz, oyuncu ve rejisör olarak çeyrek yüzyıllık emeğinden sonra  2008 yılında Devlet Tiyatroları'ndan emekli olmuş pek çok eseri Fransızcadan Türkçeye kazandırmış bir snatçımız. Tiyatro sanatçısı Tansu Aytar ve CSO sanatçıları  Meta Yalçın-keman, Tangör Ertaş-keman, Murat Cangal-viyola, Tufan Tolga-viyolonsel prova ve konseri bize yaşatacak müzisyenler.

Bu bir konser prova piyesi...

13 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi Konser Salonu'nda sergilenecek bu ilginç eserde hem provaları hem de Mozart'ın 17 numaralı Yaylı Çalgılar Dörtlüsü'nü dinleyeceğiz


www.ankarafestival.com

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020