Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İngilizce bilmeyen polise derdini opera ile anlattı.Soyulan Rus opera sanatçısının belgeleri aynı gün kendisine ulaştı. - 27.09.2019Rus  opera sanatçısı Maria Ostrouhova, İtalya’nın Venedik şehrinde hırsızlığa uğradı. Polis memurlarının İngilizce bilmemesi sonucu, sanatçı durumu ünlü opera bestelerinin sözleriyle açıklamaya çalıştı. Ostrouhova, o anları sosyal medya üzerinden anlattı.

Rus opera sanatçısı Maria Ostrouhova; Venedik seyahatinde içinde pasaportu, kredi kartları ve nakit parasının bulundu
ğu çantasını çaldırdı. Ancak Ostroukhova’nın, Claudio Monteverdi’nin  ‘L'incoronazione di Poppea’ operasını seslendirmek üzere iki gün sonra Londra’ya uçması gerekiyordu.

Sputnik'teki habere göre, Ostrouhova’nın San Marco Meydanı’nda yardım istedi
ği polis, İngilizce bilmiyordu. Bunun üzerine sanatçı, İtalyan operalarının sözleriyle durumu açıklamaya çalıştı. İlk olarak ‘L'incoronazione di Poppea’ ve ‘Orpheus ve Eurydice’ eserleriyle sözlerine başladı. Bu da polislerin ilgisini çekti.

Ostrouhova, ‘Orpheus ve Eurydice’ operasının sözlerini kullandı. Bu operada ‘Eurydice’ kelimelerini ‘pasaport’ kelimesiyle de
ğiştirerek  "Che faro senza mio passaporte? Dove andro senza mio passaporte?" (Pasaportum olmadan ne yaparım? Pasaportum olmadan nereye giderim?) sözlerini söyledi.

Bunun ardından polis, genç kadının hırsızlı
ğa uğradığını anladı ve ona civarlarda suç işlediği bilinen kimi yankesicilerin fotoğraflarını göstermeye başladı. Ostrouhova, köprüde kendisini soyan başörtülü genç kızı teşhis etti ve "Ecco la donna maledetta! Vorrei smembrarla!" (İşte bu lanet olası kadın! Onu hatırlamak istemiyorum artık!) ifadelerini kullandı.

Rus sanatçının belgeleri, aynı gün kendisine ula
ştı. Polislere teşekkür etmek isteyen Ostrouhova, yeniden kısa bir opera seslendirdi ve "Ey soylu silahşör, nezaketin ve ilgin için Tanrı kutsasın seni" dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020