Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kemal Günüç: Caz festivali büyük bir mücadeledir. - 03.05.2019Müzisyen Kemal Günüç, Türkiye'de düzenlenen tüm caz festivallerinin bir mücadele anlamına geldiğini "Afyon'da bir caz festivali olduğunu artık bütün Türkiye öğrendi. Gerçekten büyük bir özveriyle devam eden ve gittikçe de değeri artan bir festival" dedi.

Müzisyen Kemal Günüç, Türkiye'de düzenlenen tüm caz festivallerinin bir mücadele anlamına geldi
ğini söyleyerek, "Bu mücadeleyi yürüten şehirlerden biri Afyon'dur. Afyon'da bir caz festivali olduğunu artık bütün Türkiye öğrendi. Seneye 20. yılını kutlayacak. Gerçekten büyük bir özveriyle devam eden ve gittikçe de değeri artan bir festival. Buraya gelen sanatçılar artık festivale katılmak için birbirleriyle yarışıyor" dedi.

Hüseyin Ba
şkadem'in genel sanat yönetmenliğini üstlendiği, "19. Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali" müzikseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Ev sahipli
ğini kültür turizmine değer katmayı hedefleyen NG Afyon'un gerçekleştirdiği festivalde, yerli ve yabancı birçok caz sanatçısı performans sergiliyor.

Kemal Günüç, Türkiye'de düzenlenen tüm caz festivallerinin bir mücadele anlamına geldi
ğine işaret ederek, "Bu mücadeleyi yürüten şehirlerden biri Afyon'dur. Afyon'da bir caz festivali olduğunu artık bütün Türkiye öğrendi. Seneye 20. yılını kutlayacak. Gerçekten büyük bir özveriyle devam eden ve gittikçe de değeri artan bir festival. Buraya gelen sanatçılar artık festivale katılmak için birbirleriyle yarışıyor" diye konuştu.

Caz müzi
ğinin bu topraklara yabancı bir konumda gibi gözüktüğünü söyleyen Günüç, şöyle devam etti:

"Aslında caz müzi
ği güzel harmanlandığı zaman gerçekten halkımız bu müziği yakalamış oluyor. Cazın birçok çeşidi var. Etnik caz gibi, cazın birçok çeşidi Anadolumuzun motifleriyle birleştiği zaman halkımız bu müziği gerçekten içine alabiliyor, seviyor. Buna en güzel örnek de 'Afyon'da caz olmaz' denilen bir şehirde 19 yıldır devam eden festivaldir."

Şefliğini üstlendiği Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'yla 7 yıldır festivale katıldıklarını dile getiren Günüç, şunları anlattı:

"Kent orkestramız 30 yıllık bir geçmi
şe sahip. Daha önce bandoydu. Yelpazemiz çok geniş, caz müziği de yapıyoruz, popüler müzik de yapıyoruz. Türkülerimizi modernize ediyoruz. Ustalarla beraber çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki yıl için yeni birçok projemiz de var. Her yıl tanınmış caz solistleriyle birlikte sahne alıyoruz. Mesela ustalara saygı konserlerinde eski pop şarkıcılarımızı Ankara'ya getiriyoruz. Kent orkestrası olarak ayrıca bu mücadeleye destek vermek adına uzun yıllardır festivale geliyor ve bu mücadelenin yanında olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

FEST
İVAL PROGRAMI

Festival kapsamında bugün "Klasikten Caza Bras Altılısı" ve "Eylem Çalı ile Sucuk Ekmek Caz" konserleri, yarın ise Çekyalı sanatçı Barbora Sediva ve The Gray Band Orkestrası ile Jiri Neuzil Dörtlüsü sahne alacak. Festivalin dördüncü gününde ise Sıla Argun, klasik caz müzi
ği konseri verecek.

Festivalin son günü 5 Mayıs'ta da tambur sanatçısı, Kültür ve Turizm Bakanlıg
̆ı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel, aynı sahneyi paylaşacak.

AA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020