Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Türkiye'nin en önemli vokalistleri bu albümde... - 17.02.2015Rock müzik severlerin Athena grubundan bildiği, müzik hayatına bas gitarla başlayıp müzik bölümünde kontrbasa geçiş yapan ve yıllardır Türkiye’nin en üretken caz müzisyenlerinden biri olan besteci ve basçı Ozan Musluoğlu’nun dördüncü stüdyo albümü “My Best Friends Are Vocalists” Sony Müzik etiketi ile müzikseverlerle buluşuyor.

 

2009’da “Coincidence”, 2011’de “40th Day”” albümlerini yayımladıktan sonra 2012’de “My Best Friends  Are Pianists” albümüyle efsanevi Ray Brown’ın “Arkadaşlarımdan bazıları...” projesini  yeni bir bakışla uyarlayan Musluoğlu, bu  kez “My Best Friends Are Vocalists” albümüyle birbirinden değerli müzisyeni bir araya getiriyor.

 

Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz(Athena), Bora Uzer, İlham Gencer, Ceylan Ertem ve Türkiye’nin önde gelen caz vokalistleri  Sibel  Köse, Ayşe Gencer, Sanem Kalfa, Ece Göksu, Meltem Ege,  Dolunay Obruk ve İpek Dinç’in konuk oldugu  “My Best Friends Are Vocalists” albümünde  aynı zamanda Neşet Ruacan, İmer Demirer, Önder Focan, Sarp Maden, Kamil Özler, Dave Allen, George Dumitriu gibi çok değerli müzisyenler yer alıyor.

 

“My Best Friends Are Vocalists” albümünün ‘house band'inde de  Ozan Musluoğlu’na (kontrbas); Şenova Ülker(trompet), Bulut Gülen(trombon), Engin Recepoğulları (saksofon),  Uraz Kıvaner, Can Çankaya, Elvan Aracı (piyano), Ferit Odman (davul) gibi caz dünyasinin önde gelen müzisyenleri eşlik ediyor.

 

Tüm sanatçılara hemen hemen eşit sürenin ayrıldığı albümde vokalistlerin tonuna ve tarzına göre enstrümanlarda yeni ses dengeleri sağlanmış ve her parça için ayarlar yeniden düzenlenmiş.

 

Dünyanın en iyi kontrbasçılarından Ron Carter’ın “Cazın geleceği çok emin ellerde” diyerek yorumladığı Ozan Musluoğlu’nun “My Best Friends Are Vocalists” albümünde, Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda ödüle değer bulunan “Türkiye’de Caz Belgeseli”nin yönetmeni Batu Akyol tarafından hazırlanan bir de DVD yer alıyor. Bu DVD’de albümde yer alan tüm parçaları solistleriyle birlikte kayıt ânıyla eşzamanlı olarak izleyebileceksiniz.

 

“My Best Friends Are Vocalists”, Türkiye’de cazın daha geniş kitleler tarafından sevilmesi ve dinlenmesi yönünde atılmış en önemli adımlardan biri olacak. Ozan Musluoğlu ve “en yakın arkadaşlarının” renkli dünyasını kaçırmayın!

 

iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/my-best-friends-are-vocalists/id962398785

Spotify: http://open.spotify.com/album/5GIZU3Qw11mXPceX5wNTTG

Deezer: http://www.deezer.com/album/9585208

TTNET: https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/album-My_Best_Friends_Are_Vocalists-345150

Facebook:  https://www.facebook.com/ozanmusluoglumusic

Twitter: https://twitter.com/ozanmusluoglu

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020