Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Caz Festivali'nin onur ödülü bile Rüçhan Çamay'ı evinden çıkaramadı - 04.07.20071968'de pek çok kişinin varlığından bile habersiz olduğu Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi ilk temsil eden şarkıcıydı. Paranın sürekli devalüe edildiği 1970'lerin ikinci yarısında 1976'da çıkardığı 'Para Para Parraaa' 45'liğiyle herkesin dilindeydi.

Bugün 20'li yaşlarını sürenlerin belki adını bile duymadığı Rüçhan Çamay'dan bahsediyoruz, şarkıcı Melike Demirağ'ın annesinden.

İlk kez sahneye çıkışından bu yana tamı tamına 60 yıl geçen Çamay, yıllar önce sahnelerden çekildi. Öyle ki İstanbul Caz Festivali Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü almak için bile evinden çıkmadı. Önceki gece Esma Sultan Yalısı'nda yapılan Caz Festivali'nin açılışında annesi adına ödülü İKSV Başkanı Şakir Eczacıbaşı'nın elinden alan Melike Demirağ'ın anlattıklarına bakılırsa hasta değildi Çamay, 'Bana da şarkı söyletmek isterler, ya söyleyemezsem'di gelememesinin nedeni. "Annemi buraya getirmek için çok uğraştım" dedi Demirağ, "Ama başaramadım. Annem epey bir süredir kendini geri çekti, hatıralarda yaşamayı tercih ediyor, göz önünde olmak istemiyor. Bir de 'Ayten'e (Alpman) şarkı söyleteceklermiş şimdi bana da söyletmeye kalkarlar, ya söyleyemezsem,' dedi."

Açılışta yaşam boyu başarı ödülü alan bir diğer isim 'Memleketim'le hafızalarda yer eden efsane şarkıcı Ayten Alpman'dı. Ödülünü alırken "Bu gece anladım ki 50 sene boşuna geçmemiş. Çok gururlandım. Darısı genç müzisyenlerin başına" diyen Alpman, ardından Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars grubuyla orijinali bir Latin klasiği olan 'Adoro'nun Türkçe versiyonu 'Ben Böyleyim'i seslendirdi. Ayhan Sicimoğlu, Alpman'ı takdim ederken ona övgüler yağdırdı: "Az önce prova yaptık. O kadar iyi söyledi ki onu gruba almaya karar verdik. Ayten hanımla aynı sahnede olmak herkese nasip olmaz. Grubuna hoş geldin!"


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021