Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük 98 kişilik senfoni orkestrasını ağırladı. - 03.08.20107. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Şef Peter Ash yönetiminde bir konser veren Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve Londra Okullar Senfoni Orkestrası, müzikseverlerden büyük alkış aldı.  

Festival kapsamında Bodrum’un Gümüşlük beldesine gelen ilk senfoni orkestrası olan Londra Okullar Senfoni Orkestrası, Londralı yetenekli ve başarılı 98 genç sanatçıdan oluşuyor. Klasik Müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserde Glinka’nın “Ruslan and Ludmilla Overture”; Sergei Rachmaninof’un “Piano Concerto No.3 in D minor opus 30” ve Igor Stravinsky’nin “Petrouchka” isimli eserler seslendirildi.  

Klasik müzik tarihinde yorumlanması en zor eserlerden biri olarak gösterilen Rachmaninof'un 3. piyano konçertosu için Gülsin Onay şunları söylüyor. “Bitkin ve perişan olduğunuzda, yanıklarınıza merhem sürer gibi çaldığınız eserler vardır, işte bu eser benim için böyle bir eser; 24 saat piyanodan cevap alabileceğinizi düşündüğünüz; sizi yavaş yavaş dirilten, parmaklarınızın kendi kendine yerini bulduğu... Onlardan biri benim için Rachmaninof'un 3. piyano konçertosu”... 

Emekli Orgeneral Aytaç Yalman, Tiyatrocu ve eski milletvekili Gencay Gürün, yazar Kamuran Gürün, eski dışişleri bakanlarımızdan Emre Gönensay gibi ünlülerin katıldığı konseri, Gümüşlük Belediye Başkan vekili Mehmet Ali Öztaşkın, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon da izledi. 

Rasyonel Mimarlık, Miko Sail ve Kuryap tarafından sponsorluğu karşılanan prefabrik sahnede gerçekleşen konser öncesinde konuşma yapan festivalin Sanat danışmanı Gülsin Onay, konserin etkinlik sponsoru Bodrum Ticaret Odası’na ve sahneyi yapan firmalara teşekkürlerini sundu. Onay, “Artık prefabrik bir sahneye kavuştuk, çok mutluyuz, sanata yapılmış çok büyük bir katkıdır bu, bizleri destekleyenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Sahnenin yapılmasında emeği geçenlerden ÇYDD üyesi Demet Işık ise bir konuşma yaparak, “Bizler, bir zamanların bu balıkçı kasabasının sakinleriyiz. Şimdi ise Gümüşlük’ümüzde bir sahne var. İnsanlar birçok sebeple sarhoş olabilirler ancak biz mutluluktan sarhoşuz. Vizyon sahibi olanlara destek olmalıyız” dedi.  

Londra Okullar Senfoni Orkestrası, Vokaliz Organizasyonuyla Türkiye genelinde çıktığı turneye Maendros Festivali kapsamında Didim-Milet ve Gençlik Orkestraları Festivali kapsamında İstanbul Aya İrini’de vereceği konserlerle devam edecek. 

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.  

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:  

4 Ağustos 2010 Çarşamba : Makoto Ueno - piyano, Eklisia Gümüşlük
7 Ağustos 2010 Cumartesi : Jean-Bernard Pommier -  piyano, Eklisia Gümüşlük
13 Ağustos 2010 Cuma : Christine Wolff - soprano, İbrahim Yazıcı – Piyano
18 Ağustos 2010 Çarşamba: İbrahim Yazıcı - piyano, Ümit İşgörür - Viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 
(Konser saatleri 21:30’dur).

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021