Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara Müzik Festivali'nde son hafta - 27.04.2009Duo Melis                                                                   27 Nisan, MEB, 20.30
Susana Prieto, gitar 
Alexis Muzurakis, gitar

Tek yürek gibi…Mükemmel Beraberlik.

İspanyol ve Yunanlı iki gitarist ilk kez 1999  Volos (Yunanistan) Uluslararası Gitar festivalinde başarılarının  Avrupa ve Amerika’nın en prestijli konser salonlarının aranılan gitar ikilisi oldular.

Almanya (Frecehen), Fransa (Montelimar), İtalya (Mauro Giuliani) yarışmalarındaki birincilikleri kariyerlerini sağlamlaştırdı.


Repertuarı barok  müzik’ten Piazolla ve Ginastera’ya kadar uzanan İkili, 2006 yılından beri Strasbourg Konservatuarında eğitim de vermektedir.

26. Festival konserinin  ardından Norveç (Bergen), Almanya (Vielsenberg), Romanya (Alba Lulia), Çek Cumhuriyeti, ABD ve Hollanda’da konserler verecek olan muhteşem ikili başkentte gitarseverleri büyüleyecek.

Konser, NCY Ltd.Şti ve İspanya Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleşiyor.Prague Wind Quintet                                                   28 Nisan, MEB, 20.30

1928 yılında Prag Senfoni Orkestrası daimi şefi ve obua sanatçısı Vaclav Smetacek tarafında kurulan topluluk 81 yıllık bir geçmişe sahip .

Bu geleneği kuşaktan kuşağa başarı ile sürdürmüşler.

Avrupa ve Amerika’da konserler veren topluluk klasik repertuarın en önemli örneklerini mükemmel derecede çalıyorlar.

Çek Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleşecek konser Çek Cumhuriyeti'nin Avrupa Birliği 2009 Dönem Başkanlığı etkinlikleri kapsamında yer alıyor.Kapanış Konserleri

Zagreb Filarmoni                                                   29-30 Nisan,
MEB, 20.30
Shlomo Mintz, şef ve solist, keman


1871 yılından günümüze  uzanan bir gelenek…

Müzik otoritelerinin  “sesin rengini verebilen nadir topluluklardan” diye tanımladığı orkestra, Lorin Maazel, Leopold Hager, Zubin Mehta, Rafael Frühbeck De Bourgos, Ivor Bolton, Dmitri Kitaenko, Valeriy Gergiev, Sir Neville Marriner gibi çok ünlü şeflerle ve Mstislav Rostropovich, Mischa Masiky, Ivo Pogorelic gibi uluslararası sanatçılarla konserler vermiştir.

Festivalde orkestraya 20. yy keman geleneğine damgasını vuran Isaac Stern'in gözde öğrencisi Shlomo Mintz şeflik ediyor.

"Dünyanın en iyi kemancılarından biri" olarak kabul edilen 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin kapanış konserlerinin şef ve solisti  Shlomo Mintz, kusursuz müzisyenliği, çok yönlülüğü, yetkin tekniği nedeniyle günümüzde dünyanın en iyi müzisyenlerinden.

www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020