Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara'nın Festivali Orkestra Haftasında ikinci konser - 15.04.2009Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası                                        
Martin Fischer-Dieskau, şef
Hüseyin Sermet , piyano

Türkiye'nin önde gelen orkestraları başkentin sanatsal etkinliğinin bir göstergesi olarak Ankara'nın Festivali'nde. Uluslararası Ankara Müzik Festivali için el ele veren başkentin müzikal kurumları  “Ankaralılık” ruhunu Festivale taşımaya devam ediyor...

Kurucuları ve faaliyetleri ile Ankara’ya malolmuş ve evrensel çoksesli müziği yaşamın bir parçası haline getirmek için çalışan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından ''Başkent’e yaraşır bir festival'' hedefiyle sürdürülen Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin geleneklerinden belki de en yerleşmiş olanı Türkiye’nin ilk çoksesli müzik hareketinin başladığı, ilk müzik kurum ve okullarının kurulduğu kültür başkenti Ankara’nın müzikal kapasitesinin yansıtılması ve şehrimiz sanatçılarının programda her yıl yer alması.

Cumhuriyet tarihimizin köklü orkestralarından ve SCA Müzik Vakfı 2008 Onur Ödülü madalyası sahibi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası  bu konserde H.Ü. Ankara  Devlet Konservatuarı’nda yetişen  devlet sanatçılarımızdan Hüseyin Sermet solistliğinde başkentli seyircilerle buluşuyor.

Avrupa'da ödüllerle süslediği yaklaşık 30 yıllık müzik serüvenini geride bırakan piyanist Amerika'dan Japonya'ya yılda 50 konser ve farklı ülkelerde verdiği yüksek lisans dersleri ile uluslararası kariyerini sürdürüyor
.

Bu senfonik konser akşamında, dünyanın dört bir yanından elliden fazla orkestra yöneten, Naxos ve BIS etiketi ile yayımlanmış CD'leri bulunan, Tayvan'dan Kanada'ya basında yer almış Alman şef Martin Fischer-Dieskau orkestrayı yönetecek.

16 Nisan Perşembe akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın katkılarıyla gerçekleşecek 26. Festivalin ikinci haftasının tek yabancı sanatçısı şef Martin Fisher Dieskau yönetimindeki Hüseyin Sermet'in solist olduğu konser orkestranın yenilenen salonunda saat 20.30'da başlayacak. Programda romantik ve çağdaş dönem bestecilere yer verilecek; gecede Mendelssohn'un Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Piyano Konçertosu ile Stravinski'nin Ateş Kuşu Bale Suiti yorumlanacak.

Festivali de bugünlere taşıyan tüm başkentli destekleyiciler, sanatçılar ile izleyicilere bir kez daha teşekkürlerimizle... Ankara Baharı Müzikle Daha Güzel

www.ankarafestival.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020