Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), yeni binasında temmuz ayında dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. - 20.06.2021İnşaatına 4 Aralık 1995'te başlanan yeni CSO binası, 3 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. 62.500 metre kare kapalı alana sahip 2.023 kişilik konser salonu, 500 kişilik mavi salondan oluşan yeni binaya pandemi nedeniyle henüz dinleyici alınmadı. 83 milyon euroya mal olan yeni müzik kampüsünün içinde CSO’nun tarihi binası da bulunuyor. Başkentin merkezinde Ankara Kalesi ve Anıtkabir'in görüş ekseninde yer alan kampüs, temmuz ayında ilk kez dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni binasında bir süredir naklen yayınlarla ve bant konserlerle müzikseverlerle buluşan orkestra, pandemi tedbirlerinin hafifletilmesiyle temmuz başında dinleyicilere kapılarını açmayı planlıyor.

Cumhurba
şkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Cemi'i Can Deliorman, pandeminin kültür endüstrisini de olumsuz etkilediğini belirtti. 1,5 yılı aşkın süredir seyircili konser gerçekleştiremediklerini söyleyen Deliorman, "Bu bizim için çok büyük bir kayıp. Ama tabi ki bu süreci yine kayıtlarla online etkinliklerle doldurmak için birçok çalışma yaptı CSO. Orkestramızın yeni yerleşkesinde, 90’ın üzerinde eğitim konseri için kayıtlar alındı. Konser kayıtlarımız oldu burada. Bu süreçte dinleyicimizden hiçbir zaman kopmadık. Bu çok önemli bir mesaj. Onlardan da sağ olsunlar gelen tepkiler çok olumlu. Konserlerimizi, yayınlarımızı çok iyi takip ettiler. Fakat bu sürecin de sonuna geldik. Pandemi kurallarının bir nebze rahatlamasından sonra artık seyircili konserlere çok yakın zamanda başlayacağız diye ümit ediyorum" diye konuştu.

Seyircili konserlerin ba
şlayacağı tarihin pandeminin seyrine göre resmi makamlar tarafından belirleneceğini kaydeden Deliorman, "Bizim tabi ki beklentimiz temmuz ayında en azından belli bir kapasitede salonumuzu pandemi şartlarına, sağlık kurallarına uyarak, dinleyiciyi salonumuzda ağırlamak. Bizlerin tansiyonunu belirleyen birebir dinleyici ile kurduğumuz ilişki. Bunun eksik olması büyük bir kayıp bir tabii. Kayıt da başka bir psikoloji. Daha ince eleyip sık dokuyorsunuz. Seslerle görüntülerle oynama şansınız oluyor. Bizler dinleyicilerle bütünleşmiş topluluklarız. Dolayısıyla buluşacağımız günü bekliyoruz" dedi.

Ankara dı
şında başka illerde de vatandaşı CSO ile buluşturmak için turneler düzenleyeceklerini söyleyen Deliorman, "Temmuz ayından sonra büyük bir Türkiye turnesi planladık. Konserlerimiz Ankara’da yeni konser salonumuzda devam etmekle birlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinde farklı konseptlerde konserler gerçekleştireceğiz. Bunların kimisi kayıt ve naklen yayın şeklinde olacak. Kimisi halk konseri konseptinde olacak" diye konuştu.

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021