Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yapısında değişiklik yapılacağı iddia edildi. - 04.06.2021Kısa adı CSO olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yapısının değiştirilip Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘ndan ayrılarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne  bağlanacağı ve bir saray orkestrası olarak faaliyetini sürdüreceği iddia edildi.

Edindi
ğimiz bilgilere göre, CSO’nun kuruluş yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılarak tamamen yeni bir yönetmelik çerçevesinde, sanatçı maaşlarının 20 bin lira civarında belirlenip, Osmanlı Devleti’ndeki saray orkestraları biçimde bir ‘Saray Orkestrası’ olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bir kuruluşu şeklinde faaliyetlerine devam edeceği yolunda gittikçe güçlenen iddialar ortaya atılıyor.

CSO sanatçılarının bir kısmının bu de
ğişikliğe sıcak baktığı gelen kulis bilgileri arasında yer alıyor. Konuyla ilgili olarak somut bir belgeye ulaşamasak da, CSO’nun Antik Kentler Festivali adı altında Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül 2021 aylarında yapacağı turne programı, kulis bilgisi olarak gelen iddiaları destekler nitelikte olduğuna dikkat çekiliyor!

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021