Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 54 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Semiramis Pekkan'ın ünlü albümü 'Semiramis' yıllar sonra yeniden yayınlanıyor... - 12.01.2021Türk Pop Müziği'nden rüzgâr gibi geçen ve iki Altın Plak alarak damgasını vuran sinema ve ses sanatçısı Semiramis Pekkan'ın, 1969-1975 yılları arasındaki çok kısa süren müzik kariyerinde yayınladığı üçüncü ve son albümü "Semiramis", yıllar sonra yeniden plak formatıyla satışa sunuluyor.

Pla
ğın yayıncısı Esen Elektronik’ten yapılan açıklamaya göre, Yönetmen Çağan Irmak'ın, sinemaseverler tarafından büyük ilgi gören "Issız Adam" filminde yayınlandıktan sonra genç kuşak müzikseverlerin de favorisi haline gelen "Bana Yalan Söylediler" adlı eserin de bulunduğu on şarkıdan oluşan bu albümde, ülkemizin ve dünyanın en önemli müzisyenlerinin eserleri yer almaktadır. Esin Engin, Norayr Demirci, Attila Özdemiroğlu ve Osman İşmen gibi usta müzik adamlarının aranjörlüğünde hazırlanan Semiramis'de, Jose Feliciano, Alain Barriere gibi dünyanın efsane bestecilerinin eserlerine, Fikret Şeneş ve Ülkü Aker'in Türkçe sözler yazarak müzik dünyamıza kazandırdığı şarkılarla birlikte, Orhan Gencebay'ın en büyük hitlerinden "Sen Hayatsın Ben Ömür" ile sözleri Ülkü Aker'e ait olan "Çöpçatan" adlı iki eseri de bulunmaktadır.

Türk Müzik tarihinde önemli bir yeri olan, Arabesk, Alaturka ve Türk Pop Müzi
ği'nden örnekler taşıyan bu albümdeki unutulmaz şarkılar, yeni teknolojik imkanlarla 180 gr ağırlığında ve orijinal analog kayıtlara sadık kalınarak hazırlandı.

Semiramis Pekkan hayranları tarafından özlemle beklenen ve tüm müzikseverler için ayrı bir önem ta
şıyan "Semiramis", 20 Ocak 2021 tarihinden itibaren Kervan Plak etiketiyle ve Esen Elektronik işbirliğiyle tüm müzik marketlerde satışa sunulacak...

ALBÜMDEK
İŞARKILAR:

Plak A Yüzü:

Do
ğum Günün Kutlu Olsun
Bana Yalan Söylediler
Nerdeysen
Ya O Ya Ben
Sevgilim Der misin?

Plak B Yüzü:

Unuttu Unuttu
İki Kere Ağlamışım
Neydi Neydi Ne
Çöpçatan
Sen Hayatsın Ben Ömür

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021