Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1775
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gazetemizin müzik festivalleri üzerine yaptığı ankette çarpıcı sonuç! - 24.11.2019Gazetemizin anket sayfasında düzenlediğimiz ve 24 Haziran 2019 tarihinde başlattığımız ankette çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Be
ş aydır süren ve 24 Kasım 2019 Pazar (bugün) saat:20.00 itibarıyle alınan sonuçlarda ülkemizde düzenlenen müzik festivallerinin ülkemizin müzik yaşamına katkıları yolunda sorulan sorulara ilginç cevaplar alındı.

Be
ş aydır süren  ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi okurlarının katıldığı anketimizde “Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?”  sorusuna altı şıkta toplamda gelen 60.980 oyun 41.653’ü , anketin  birinci şıkkı olan “Halkın müzik zevkinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur” yanıtına geldi.

Anketin di
ğer soruları ve gelen oy sayısı şu şekilde:

“Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir” 2.911 oy, “Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geni
ş halk kitlesine ulaşılmalıdır” 7.283 oy, “Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır” 3.079 oy, “Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır” 1.496 oy, “Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil” 4.558 oy.

Bu sonuçlara göre, ülkemizin hemen her kö
şesinde düzenlenen müzik festivallerinin halkımızın müzik zevkini yükseltmeyen, sadece popüler bir etkinlik olduğu çarpıcı sonucuna ulaşıldı.

Anket

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020