Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivalinde viyolonsel – piyano ikilisi sahne alacak... - 17.07.2019Hollanda’nın en bilinen çağdaş yorumcularından Viyolonselist Jeroen den Herder ve genç yaşına rağmen ödüllerle dolu bir kariyere sahip Tayvanlı piyanist Hua Hsuan Lee, 19 Temmuz Cuma akşamı saat 20.30’da festival sahnesinde bir araya gelecekler. Daha önce de birçok kez aynı sahneyi paylaşan ikili, Zefirya Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek konserde Cesar Franck, Claude Debussy, Manuela de Falla ve Ahmed Adnan Saygun’un eserlerine yer verecek.

Müzi
ğe adanmış hayatlar
Postbank Sweelinck, Royal Concertgebouw Amsterdam Vakfı ödülleri gibi pek çok ödüle layık görülen Jereon den Herder son olarak üyesi oldu
ğu Ruysdael Quartet ile "Anton Kersjes" ödülüne layık görüldü. Sanatçı, 25’ten fazla ülkede, dünyanın önde gelen şefleriyle konserler verdi. Hollandalı çağdaş müzik topluluğu “Nieuw Ensemble”ın üyesi olan Den Herder, Ruysdael Quartet ile Hollanda’nın bütün büyük konser salonlarında konser verdi. Den Herder, aralarında Postbank Sweelinck ve Royal Concertgebouw Amsterdam Vakfı ödüllerinin yer aldığı pek çok ödül kazandı. Son olarak, üyesi olduğu Ruysdael Quartet ile "Anton Kersjes" ödülüne layık görüldü. Utrecht Konservatuarında 22 yaşındayken ders vermeye başlayan Jeroen den Herder, kendini öğretmeye adamış bir viyolonselci olarak dikkat çekiyor.

1993 do
ğumlu Tayvanlı piyanist Hua Hsuan Lee, ilk piyano derslerine Wei-Lung Li ve Chun-Ju Yen ile 5 yaşında başladı. Tainan Ulusal Sanatlar Üniversitesinden diplomasını aldıktan sonra, master eğitimine Hamburg’daki Hochschule für Musik und Theater’da Rus piyanist Stepan Simonian ile devam etti. Öğrenciliği sırasında Boris Slutsky, Vladimir Tropp, Natalia Troull, Sergei Glavatskikh, Victor Rausenbau, Igor Roma, Enrico Pace ve Piero Rattalino ile masterclass çalışmaları yaptı. Genç ve dinamik bir piyanist olarak, birçok yarışmadan birincilik ya da dereceler aldı. Uzun zamandır işbirliği içinde olduğu Viyolonselist Jeroen den Herder ile düzenli olarak Cellofestival Zutphen (2017), Beethoven Festival Zutphen (2018) ve Dat Bolwerck (2019)’da konserler verdi. Birlikte Bach, Beethoven, Brahms, Schumann, Franck, Debussy, Schinittke ve Xiaoyoung Chen, Tan Dun, Arvo Part’in çağdaş eserlerinden oluşan çok geniş ve renkli repertuar seslendirdiler. İkilinin konserleri seyircilerin ve eleştirmenlerin büyük beğenisi kazandı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020