Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Richard Strauss ve Ulvi Cemal Erkin’in eserlerinin seslendirileceği şan resitali - 28.06.2017Sevda-Cenap And Müzik Vakfı sizleri 29 Haziran 2017, Perşembe günü, saat 19.00’da, And Sanat’ta, ülkemizi yurdışında başarıyla temsil eden genç sanatçılar Ayşe Evren, soprano ve Buğra Can Öğüt, bariton piyanist Dengin Ceylan eşliğinde Şan Resitali’ne davet ediyor. P.Mascagni, W.A.Mozart, G.Rossini, G.Puccini, E.W. Korngold, Mendelssohn, Hugo Wolf, Franz Schubert, Richard Strauss ve Ulvi Cemal Erkin’in eserlerinin seslendirileceği konser halka açık ve ücretsizdir.

 

25 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul'da doğan Ayşe Evren, İlkokul ve Ortaokul yıllarında çeşitli koro ve sololarda söyledi. 2012-2013 yılları arasında şan çalışmalarına Ayşe Sezerman Ünel'in öğrencisi Mezzo-Soprano Süheyla Bildirici ile başladı. Daha sonra 2014 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümünü tam bursla kazanarak Suat Arıkan'ın şan sınıfına seçildi.

 

İDOP Müdürü Suat Arıkan ile 2,5 yıl Stil Yorum, Müzikli Diksiyon ve Şan çalışmalarını sürdürdü. Bu yıl ise ünlü Soprano Evren Ekşi'nin öğrencisi olarak şan çalışmalarını halen sürdürüyor. Eşlik derslerini Rus piyanist Olena Şenol ile sürdürmektedir. Ayrıca Prof. Dr. Leyla Pınar Tansever ile Barok çalışmaları yaptı. Halen Haliç Üniversitesi Konservatuarı'nda 3. sınıfı okumaktadır. Ayrıca Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın 2016-2017 dönemi bursiyeridir.

 

Buğra Can Öğüt, 21 Haziran 1994 tarihinde Ankara’da doğdu. 2008 - 2012 yılları arasında Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi’nde okudu. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Burada; Funda Gökgücü ve Erhan Gökgücü ile oyunculuk, Mehmet Can Özer ve Can Aksel Akın ile solfej, Argun Defne ile armoni, Neslihan Ekmekçioğlu ile diksiyon, Erdem Baydar ile şan çalışmaya başladı.

 

2013 - 2014 yıllarında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda figüranlık ve koristlik yaptı. 2015 - 2016 yıllarında Erasmus + öğrenci değişim programı ile İtalya’nın Floransa kentinde burslu eğitim aldı. Burada Ester Castriota ile şan, Francesco Torrigiani ile oyunculuk ve sahne çalışmaları yaptı. Floransa Operası’nda Fra Diavolo oyununda, Villa Bardini’de solo konser ve konservatuvar çalışması ile çeşitli oyunlarda yer aldı. Öğüt, 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan Pekin Kırgız’ın öğrencisi olarak mezun oldu.

 

Dengin Ceyhan 1991’de Antakya’da doğdu. Piyano derslerine 8 yaşında başladı. 2002’de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam etti. Piyano alanında Prof. Dr. Binnur Ekber ile çalışmaya başladı.

 

Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığını yaptığı Bodrum Gümüşlük Eklisia Müzik Festivali kapsamında 2008 yılında Kemal Geçik, Daniel Gortler, Stephen Gutman ve Gülsin Onay ile, 2009 yılında ise yine bu festivalde Alexander Madzar, Emre Elivar, Misha Dacic ve Gülsin Onay ile çalıştı. Antalya, Mersin ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro Kadrosu sınavlarında eşlikçi olarak yer aldı. 2011 yılında Başkent Üniversitesi’nde yapılan Şan eşlik masterclassına Dr. Helga Dorsch ile çalıştı.

 

2012 yılında konservatuvardan mezun oldu ve ek ücretli öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2012 Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek lisans sınavını kazandı.

 

2015 senesinden beri H.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Prof. B. Bediz Kınıklı ile sanatta yeterlilik çalışmalarını sürdürmekte olan Selen Güleç, 2017 yılı Şubat ayından bu yana Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası üyesidir.

 

Vakfın “Sanat içinde sanat” ilkesinden hareketle sergiler devam ederken düzenlenen konser ve etkinlikleri www.andmuzikvakfi.com adresinden takip edilebilirsiniz.

 

Konsere giriş ücretsizdir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020