Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1749
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ceyl'an Ertem, yeni albümü "Yine de Amin" tanıtım turnesi kapsamında dinleyiciyle buluştu - 26.02.2017Alternatif müziğin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem, Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan yeni  albümü “Yine de Amin”in Babylon Bomonti’de gerçekleşen İstanbul lansman konserlerinde iki gece üst üste dinleyiciyle buluştu. 

 

Biletleri günler önceden tükenen konserlerde, Gaziantep Üniversitesi’ne ait Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nin konser salonunda canlı çalınarak kaydedilen “Yine de Amin” albümünden şarkılarını seslendiren sanatçıya, yüzlerce kişi hep bir ağızdan eşlik etti. 

 

Albümün çıkış şarkısı “Efsunlu Dünya”nın yanı sıra “İzin”, “Nilüfer”, “Sevmek Gerekli”, “İnadına” gibi yeni albümün sevilen şarkılarını seslendiren Ceyl’an Ertem, aynı zamanda sözü ve bestesi Sıla Gençoğlu imzası taşıyan “Esmer” ve “Kovdum”u, sözü ve bestesi Yıldız Tilbe’ye ait olan “Hiçbir Şeyimsin”i de sahneye taşıdı. 

 

“Yine de Amin” albümünden şarkıların yanı sıra önceki albümlerinden de sevilen şarkıları seslendiren Ceyl’an Ertem’e, sahnede gitarda Cenk Erdoğan, klavyede Adem Gülşen, bas gitarda Murat Çopur, geri vokalde Ece Şeşen, perküsyonda Velican Sargun, davulda Nedim Ruacan, nefeslilerde ise Barış Doğukan Yazıcı, Bulut Gülen ve Batuhan Şallıel eşlik etti.

 

Ceyl’an Ertem konserleri öncesinde sahne alan Lara Di Lara ise konserinde, yeni çıkacak “Hazineler İçindesin” albümünde yer alan “Denizin Kralları”, “Buluşmuşuz Aslında”, “Bencil”, “Bir Garip Hal”, “Giderken” şarkılarının yanı sıra bir Orhan Gencebay yeniden yorumu olan “Mevsim Bahar Olunca”yı da seslendirdi.

 

Klavyede Burak Irmak, gitarda Kaan Çelik Metin’in sahnede eşlik ettiği kısa konserde sanatçı, dinleyiciye tam bir akustik ziyafet sundu.

 

Ceyl’an Ertem, yoğun ilgi üzerine konser bitişinde mini bir imza etkinliğiyle dinleyiciyle bir araya geldi. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019