Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay ilk kez Pakistan'da - 29.10.2007Piyanist Gülsin Onay 25 Ekim Perşembe akşamı Pakistan'ın başkenti İslamabad'da bir resital verdi. Türkiye Büyükelçiliği Kültür Merkezini dolduran dinleyiciler tarafından büyük beğeni ile karşılanan konser, ülke basınında da övgülerle yer buldu. 

Gülsin Onay'ın Pakistan Türkiye Büyükelçiliği Kültür Merkezinde verdiği resital ile ilgili Büyükelçilikten yapılan yazılı açıklamada: 

"Devlet sanatçımız, piyanist Gülsin Onay Büyükelçiliğimiz tarafından düzenlenen kültürel etkinlikler çerçevesinde, Ahmed Adnan Saygun'un 100. doğum yıldönümü vesilesiyle 25 Ekim'de bir konser vermiştir. Konseri, kordiplomatik temsilcilerin, Pakistanlı yetkililerin ve tanınmış şahsiyetlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 350 kişi izlemiş; büyük beğeni toplayan konser sonrasında bir resepsiyon verilmiştir. Konser sonrasında görüşlerini ifade eden müzikseverler, İslamabad'da böylesine tanınmış bir sanatçının konser vermesinden ötürü memnun olduklarını, sanatçımızın performansının mükemmel olduğunu ifade etmişlerdir.  Bazı katılımcılar da, Türkiye'nin modern yüzünün Pakistan'da geniş bir çevreye tanıtılmasına katkı sağlayan konserin arzu edilen amaca ulaştığını düşündüklerini vurgulamışlardır." denildi. 

Dawn Gazetesi: "Türk piyanist dinleyicileri büyüledi" 

Konser için Pakistan'ın Dawn gazetesi "Türk piyanist dinleyicileri büyüledi" başlığını kullandı. Haberde, "Gülsin Onay'ın icraları tutku dolu. Kendini tamamen müziğine veriyor ve bütün  benliğiyle melodinin içine giriyor. Tuşlardaki hareketleri; müziğinin, piyanonun ve kendisinin  tek varlık haline geldiği bir nevi fiziksel ifadeye dönüşüyor." değerlendirmelerine yer verildi. 

The News Gazetesi ise ünlü virtüözümüzün konserini "Harika bir Türk resitali" başlığı ile duyurdu. Dinleyicilerin övgü dolu sözlerinin alıntılandığı haberde, konser sonrasında herkesin tek tek Büyükelçi Engin Soysal ve Gülsin Onay'a teşekkür ettikleri bildirildi. 

Ahmed Adnan Saygun, Gülsin Onay ile ilk kez Pakistan'da 

Ahmed Adnan Saygun'un 100. Doğum Yılı vesilesiyle gerçekleştirilen resitalde, Gülsin Onay hocasının eserlerini bu kez Pakistanlı müzikseverlere tanıttı. Dawn Gazetesi, "Saygun'un müziği daha ilk dakikadan itibaren dinleyicileri mest etti. Dinleyiciler, Saygun'un müziği pek çoğu için yeni olduğu halde, büyülenmiş vaziyette oturdular." yorumunu yaptı. 

Hocası Saygun'un eserlerini yurtiçi ve yurtdışı programlarında mutlaka seslendiren Gülsin Onay, Pakistan'da ilk kez verdiği konser ile Saygun'u 57. ülkede klasik müzik dinleyicilerine sevdirmiş oldu. Sanatçı resitalde ayrıca Schumann, Mendelssohn, Chopin ve Ravel'den eserler seslendirdi. 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020