Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 17 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çağdaş Repertuarın Baş Kadını Tamara Stefanovich, bu Perşembe akşamı Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de! - 10.12.2014Dinleyiciyi şaşırtan sıradışı resital programlarıyla ünlü Tamara Stefanovich, dünya klasik müzik çevrelerinde günümüzün en iyi modern repertuar yorumcularından biri olarak kabul ediliyor. Sanatçı, İstanbul’da Robert Schumann ve Charles Ives seslendirecek. 

 

Stefanovich’in, İstanbul Resitalleri’nden sonra15 Mart 2015'te Pierre Laurent Aimard ile birlikte Chicago Symphony Center’da Pierre Boulez'in piyano yapıtlarından oluşan programı dikkat çekici. Chicago performansının hemen ardından ise 16 Mart'ta aynı resitali New York Carnegie Hall'da tekrarlayacak.

 

İlk resitalini 7 yaşında veren, üniversiteden 17 yaşında doktora derecesi ile mezun olan Stefanovich, müzik kariyerine dünyanın en prestijli müzik kurumlardan biri olan Curtis Müzik Akademisi'nde devam ettikten sonra Avrupa'ya dönerek ünlü piyanist Pierre-Laurent Aimard ile müzik çalışmalarını Köln'de sürdürdü. Kazandığı uluslararası yarışmalarla da dahi bir piyanist olarak dikkatleri üzerine çeken Tamara Stefanovich, bugün Aimard'ın dört el partneri olarak konserler veriyor; dünyanın en iyi salonlarında ve en büyük orkestraları ile aynı sahneyi paylaşıyor.

 

Stefanovich, başlıcaları arasında: London Philharmonic, Chicago Symphony, London Symphony, The Cleveland Orchestra gibi büyük orkestralarla; Konzerthaus (Dortmund ), Tonhalle (Düsseldorf), Mozarteum (Salzburg), Konzerthaus (Viyana), Wigmore Hall (Londra), Royal Festival Hall (Londra), Carnegie Hall (NewYork), Symphony Hall (Chicago) ve Châtelet'in (Paris) bulunduğu çok önemli salonlarda sahneye çıkıyor.

 

Tamara Stefanovich’in de solist olarak yer aldığı, ünlü besteci ve şef Pierre Boulez'in “Bartok: 3 Concertos” adlı orkestral albümü 2010 yılında Grammy'e aday gösterildi. Stefanovich, Eugene Istomin, Radu Lupu, Pierre Boulez, Georg Crumb ve György Kurtag gibi büyük kompozitör ve ustalarla çalışıyor.

 

Stefanovich'in son dönemde gerçekleştirdiği Londra resitali Avrupa'nın en önde gelen gazetelerinden Independent'ta "Beş Yıldız!", The Times'da "Olabilecek en iyi yorum", Daily Telegraph'ta "Stefanovich'in muazzam enerjisi müthiş etkileyici!" ve Die Welt'te "Bir Harika!" şeklinde yer aldı.

 

11 Aralık 2014 Perşembe  Saat:  20:00
Sakıp Sabancı Müzesi the Seed
Program: Robert Schumann & Charles Ives.


Bileter Biletix’te 150TL.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020