Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fazıl Say Marmaris’te sanatseverlerle buluşacak - 22.08.2013Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say Marmaris’te sanatseverlerle buluşacak. “Fazıl Say Şarkıları” adını taşıyan konserde Say; sevilen eserlerini de yorumlayacağı özel bir repertuvar ile izleyici karşısında olacak. Gecede sanatçıya; solist Serenad Bağcan eşlik edecek. Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen konser, 29 Ağustos Perşembe akşamı saat 21:30 ‘da Marmaris Amfi Tiyatro’da izlenebilir. 60 TL den satışa sunulan biletler aşağıdaki noktalardan satın alınabilir.

 


Bilgi / Info: 0 252 412 57 79

Grup Rezervasyon / Group Booking: 0 536 603 19 66

 

Bilet Satış Noktaları / Ticket Sales:

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi - 0 252 412 57 79

Türkmenistan Parkı (Saman İskelesi) 18:00 - 22:00 arası

Mona Titti (Netsel Marina içi)

Martı Otel - İçmeler

Turunç Belediyesi

Kitapçı Kitapevi - Datça

 

Ayrıca, online olarak Biletix.com'dan da biletleri temin edebilirsiniz. - http://www.biletix.com/etkinlik/PKFP1/TURKIYE/tr

 

 -----------

 

Program:

 

Ludwig van Beethoven - Do Diyez Minör Piyano Sonatı No:14, Quasi una fantasia “Ayışığı Sonatı”

 

I. Adagio sostenuto

II. Allegretto

III. Presto agitato

 

Fazıl Say / Piyano

 

**

 

Fazıl Say - Balladlar

 

Ses

Kumru

Kara Toprak

Nazım

Sevenlere Dair

 

Fazıl Say / Piyano

 

>>> ARA <<<

 

Fazıl Say - İlk Şarkılar

 

Nazım Hikmet “Memleketim”

Metin Altıok “Düşerim”

Metin Altıok “Bu Kekre Dünyada”

Cemal Süreya “Dört Mevsim”
Ömer Hayyam “Akılla Bir Konu
şmam Oldu”

Can Yücel “Sardunyaya Ağıt”

Pir Sultan Abdal “Sordum Sarı Çiğdeme”

Orhan Veli “Efkarlanırım”

Orhan Veli “İstanbul’u Dinliyorum”

Nazım Hikmet “Davet”

 

Serenad Bağcan / Solist

Fazıl Say / Piyano

 

 -----------

 

Fazıl Say

 

“ O, sadece dahi bir piyanist değil; şüphesiz ki 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından biri olacaktır.” ( “Le Figaro” Paris )

 

1970 yılında Ankara’da doğan Fazıl Say, 4 yaşında piyanoya başladı, Ankara Devlet Konservatuarı’nda “Üstün Yetenekli Çocuklar için Özel Statü”de öğrenim görerek 1987’de konservatuarın piyano ve kompozisyon bölümlerini bitirdi. Çalışmalarını Alman bursuyla Düsseldorf Müzik Yüksek Okulu’nda sürdüren sanatçı, 1991’de konçerto solisti diplomasını alarak 1992’de Berlin Tasarım Sanatları ve Müzik Akademisi’nde piyano ve oda müziği öğretmenliğine getirildi. 1994’te Genç Konser Solistleri Avrupa yarışmasında birincilik kazanan Say, 1995’te New York’ta yapılan kıtalararası yarışmanın da birincisi olarak parlak konser kariyerine başladı. Ayrıca, besteci yönüyle başarılar kazanan sanatçı, oratoryolar, piyano konçertoları, çeşitli formlarda orkestra, oda müziği ve piyano eserleri, şan ve piyano için çok sayıda şarkı besteledi. Bu eserler arasında “Nazım” ve “Metin Altıok Ağıtı” başlıklı oratoryolar, 4 piyano konçertosu, Zürih Üniversitesi’nin siparişi üzerine “Albert Einstein”’ın anısına yazdığı orkestra eseri, Mozart’ın 250. doğum yılında Viyana’daki Kutlama Komitesi’nin siparişi dolayısıyla bestelenen “Patara” adlı bale müziği vardır.

 

Beş kıtada sürdürdüğü konserleri ve yankı uyandıran CD’leriyle bütün dünyada aranan bir piyanist olan Fazıl Say, derinlikli yorum kavrayışı nedeniyle günümüze kadar 20 uluslararası ödülle onurlandırılmıştır. Sunduğu konserlerle her yıl yüz binlerce müzikseverin hayranlığını kazanan sanatçı, New York Filarmoni, St. Petersburg Filarmoni, Amsterdam Concertgebouw, Viyana Filarmoni, Çek Filarmoni, İsrail Filarmoni, Orchestre National de France, Tokyo Senfoni gibi orkestralar eşliğinde çağımızın tanınmış şefleriyle konser vermiş, 2007 Floransa Festivali’nin kapanış konserinde Zubin Mehta’nın yönettiği Floransa Orkestrası ile yirmi bin kişi tarafından izlenen bir açık hava konseri sunmuştur. Yine 2007 yılında Montreux Caz Festivali’nde piyano jürisinin başkanlığını yapan Say’ın, Türk saz şairi Aşık Veysel’in “Kara Toprak” adlı halk şarkısından esinlenerek bestelediği piyano parçasını da içeren aynı başlıklı CD, Amerika’da Bilboard listelerinde 6. sıraya yükselmiştir. 2008’de Avrupa Birliği tarafından “Kültür Elçisi” unvanıyla görevlendirilen Fazıl Say, doğu ve batı kültürleri arasında yeni köprü kurmayı amaçlamıştır.

 

 **

 

Serenad Bağcan

 

Bütün ailesi müzisyen olan sanatçı, çocukluğundan beri müzikle iç içedir. Koro ile bağı, Ankara Çocuk Korosu başlamış, TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosu ile devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Serenad Bağcan, üniversite döneminde de müzik çalışmalarına ara vermeden devam etmiştir. Anadolu Selen Oda Korosu, Orfeon Oda Koroları yurtiçi ve yurtdışında başarılı konserler vermiştir. Kimi zaman solo olarak da yer aldığı bu konserler, izleyici tarafından büyük övgü kazanmıştır.

 
Koro içerisinde alto grubunda yer almasına ra
ğmen, solo partilere hakim olması, koro önünde zaman zaman solo partileri de seslendirmesini sağlamıştır. Eserleri yorumlarken içselleştirerek icra etmesi, yorumculuğunda ön plana çıkmış bir unsurdur. Uzun yıllar Klasik Batı Müziği tarzında eğitim alarak bu tarz korolarda yer almasına rağmen ailesinin geniş perspektifli müzik yapısından dolayı Türk Halk Müziği eserlerini de oldukça başarılı yorumlamaktadır. Bu iki türü sentezlemesi ile kendine has bir stil yaratmıştır. Müziğin pek çok türünde yazılmış şarkıları icra etmesi sebebiyle repertuvarı geniş bir yelpazeden oluşmaktadır.

 
Halen Ankara’da sanat ya
şamını sürdüren sanatçı, son olarak Fazıl Say ile yapacağı kayıtların ardından bir program çerçevesinde çeşitli konserler verecektir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020