Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Rus Piyanist Ilta Itin Eklisia’da konser verdi. - 31.07.2011Bodrum’un Gümüşlük beldesinde devam etmekte olan 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu defa sahnesinde Rus asıllı Piyanist Ilya Itin’i konuk etti.

 

450 yıllık tarihi mekanda gerçekleşen piyano resitalini çok sayıda klasik müziksever izledi. 2 saat süren konserde eleştirmenlerce “Ender rastlanan, heyecan verici müzisyenliği” ve “Fevkalade tekniği” ile anılan Rus asıllı müzisyen Ilya Itin, J.S. Bach, Y. Wyner, O. Messiaen ve L. Von Beethoven’ın eserlerini seslendirdi.

 

Rus asıllı piyanist Ilya Itin, 1996 yılında Leeds Uluslararası Piyano Yarışmasında bütün büyük ödülleri kazandığından bu yana mükemmel piyanistliği ile dört kıtada verdiği konserlerle dünya çapında aranan bir solist haline geldi. Itin, geçtiğimiz konser sezonlarında Bach’tan Messiaen’e uzanan geniş repertuarıyla Londra Filarmoni, Cleveland Filarmoni, Prag Senfoni, St. Petersburg Filarmoni, Berlin Radyo Senfoni, Washington Ulusal Senfoni ve Tokyo Filarmoni gibi önemli orkestralar eşliğinde Avrupa, Amerika ve Asya’da konserler verdi. Dohnanyi, Jarvi, Kreizberg, Noll, Pletnev, Sinaisky, Polyansky ve Tovey gibi birbirinden önemli şeflerle sahne alan İtin,  Aldeburgh’dan Tel Aviv ve Toulouse’a kadar pek çok uluslararası festivale katıldı. Sanatçının yorumları sık sık dünya radyo ve televizyonlarında yayınlanmakta.

 

Washington Post’un “Nefis ve ender bir yetenek” olarak bahsettiği birçok ödülün sahibi Itin, dört kıtada verdiği konser serileri ve katıldığı festivallerin yanı sıra, şef olarak da sahne alıyor. International Piano Magazine’in “Asgari fiziksel çaba ile elde ettiği güç ve doğruluk inanılmaz. Tüm okurlarımızın mutlaka tanıklık etmesi gereken olağanüstü bir piyanistlik…” yorumunu yaptığı Itin bugüne kadar birçok CD ve DVD de yayınladı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali gerçekleşen konserde Ilya Itin, programına J.S. Bach’ın “Partita No.2 in C Minor, Bwv 826 Sinfonia Allemande Courante Sarabande Rondeaux Capriccio” adlı eseriyle başladı. Sanatçı ardından Y. Wyner’in “From New Fantasies (1991) From the Flow” ve O. Messiaen’in “From Vingt Regards Sur L’enfant-Jésus, XX. Regard De L’eglise D’amour” adlı eserlerini seslendirdi. Programın ikinci yarısında Itin, ilk olarak J.S. Bach’ın “Myra Hess: Jesu, Joy Of Man’s Desiring (Chorale from Cantata No. 147)” ve L. Von Beethoven’ın “Sonata in C Minor, Op. 111 Maestoso; Allegro con brio ed appassionato” ve “Arietta: Adagio molto semplice e cantabile” adlı eserleriyle klasik müzikseverlerin karşısına çıktı.

 

Rus asıllı piyanist Ilya Itin, 3 Ağustos Çarşamba akşamı Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay’la Eklisia’da tekrar sahne alacak. Klasik müzikseverlerce ilgiyle beklenen, “2 konçerto – 2 virtüöz - 2 piyano” başlıklı konserde İkili, doğumunun 200. yıl dönümünde F. Liszt’in konçertolarına yer verecekler.

 

Sponsorlar

8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi ana sponsor olarak destek veriyor.

Ayrıca, Bosch, Salmakis Resort and Spa ve Engel & Voelkers festivalin Etkinlik Sponsorları olarak yer alıyorlar. Festivale sponsorluk yapan diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle: A2  ses, Arion Hotel, Club Hotel Zemda, The Marmara – Bodrum, Amavi – Gümüşlük, Hollanda Kraliyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, Çağdaş Peyzaj, Valtur Tatil İşletmeleri, İbak Homes, THY, Yarımada Gazetesi, İge Giysi ve Tasarım ve

Bebek Güzellik Salonu, Günbatımı Restaurant.

 

8.  Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali Konser Programı

 

7 Temmuz –   Bodrum Kalesi - İzmir Devlet Senfoni Orkestrası – Frank Wakelkamp ( Viyolonsel )

11 Temmuz – Christine Wolff (Soprano) ve İbrahim Yazıcı ( Piyano)

14 Temmuz -  Eklisia Yaz Müzik Okulu Şan Konseri

15 Temmuz -  Misha Dacic -  (Piyano) ‘Bir Lizst Gecesi’. Lizst’in 200. Doğum Yılı Konser

17 Temmuz – Bodrum Kalesi - Zeynep Tanbay Modern Dans Topluluğu

23 Temmuz – Julian Gorus – (Piyano)

29 Temmuz-   Eklisia Yaz Müzik Okulu Piyano Konseri

30 Temmuz – Ilya Itin – (Piyano)

 

3 Ağustos   –  Ilya Itin – Gülsin Onay  - (Piyano) ‘2 konçerto–2 virtüöz - 2 piyano’. Liszt’in 200. Doğum yılı Konser

 

5 Ağustos   -   Eklisia Yaz Okulu Piyano Konseri

6 Ağustos    -  Burcu Uyar (Soprano) İbrahim Yazıcı (Piyano)

8 Ağustos   -   Peter Katin  - (Piyano)

10 Ağustos –  Hakan Dinekli - Doğaçlamalar (Piyano)

12  Ağustos  - Eklisia Yaz Okulu Piyano Konser

13 Ağustos -   Gülsin Onay -  (Piyano)

17 Ağustos –  Jackie Jaekyung Yoo  - (Piyano)

19 Ağustos  -  Eklisia Yaz Okulu Flüt Konseri

20 Ağustos -   Gülşen Tatu - Ümit İşgörür - Eren Levendoğlu

4 Eylül             Alexander Baillie -  (Viyolonsel)

7 Eylül      -      Bodrum Kalesi - Burhan Öçal ve Paganini Trio

8 Eylül      -      Eklisia Yaz Okulu Viyolonsel Konseri

13 Eylül   -       Escher Quartet

14 Eylül    -      Escher Quartet

 

 

Bilet Satış

Eklisia Gümüşlük 0 507 349 59 68

Biletix – www.biletix.com

 

Bilet fiyatları

25tl – 20tl – 15tl – 10 tl

 

İletişim

0 507 349 59 68

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

 

Konserlerin başlama saatleri 21:30

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021