Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 17 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Rana Elik, 'Malum ilişkilere girmeyince kadro alamadım' dedi. Opera Solistleri Derneği, 30 bin TL'lik tazminat davası açtı. - 22.04.2011Bir dönemin ünlü TV spikeri ve eski operacı Rana Elik'e tazminat şoku... Opera Solistleri Derneği (OPSOD), Rana Elik'i; Antalya Ekspres gazetesinde 'Devlet Opera ve Balesi Kalksın' başlıklı yazısından ötürü mahkemeye verdi. OPSOD, 'opera sanatçılarının kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu' gerekçesiyle Elik hakkında 30 bin liralık tazminat davası açtı. Davanın ilk duruşması görüldü, ikinci duruşma 17 Mayıs'ta... OSPOD'un dava açmasının nedeni, Elik'in yazısında kullandığı 'Devlet Opera ve Balesi sanatçıları yan gelip yatanlar kulübüdür... Sanatçıların çoğu yeteneklilerden değil, torpillilerden seçilip alınır. Bizi de doğru düzgün temsil etmezler... Eskiden operada görev yaptım, malum ilişkilere giremediğim için kadro alamadım' ifadesi...

AK
ŞAM'a konuşan Rana Elik, 'malum ilişkiler' ifadesiyle 'torpil' uygulamalarını kastettiğini belirterek şöyle konuştu: Devlet Opera ve Balesi'nde işlerin nasıl döndüğünü herkes bilir. Torpili ve kişisel ilişkileri iyi olanlar kısa sürede kadroya kavuşur. Kiminin akraba, kiminin siyasi partilerden gelen torpili vardır. Sınavlar sırasında kamera konulmamasının temel sebebi de budur. Torpillerle ilgili delillerim var, bunları mahkemeye sundum.

'DEVLET Opera ve Balesi sanatçıları yan gelip yatanlar kulübüdür' ifadesini bilerek kullandı
ğını belirten Rana Elik, bu benzetmeden sonra kurumun Anadolu turneleri başlattığını iddia etti. Elik, 'Opera benim sayemde Anadolu'ya girdi. Sanatçılarının halka inmeleri gerektiğini savundum. Onlar da 'Opera halka iniyor' diye turnelere başladı' dedi. DOBGM ise Rana Elik'in sınavlara katılmadığını ve kurumda görev yapmadığını ifade etti.

Posta

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021