Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ödüllü trompetçi 5 saat gözaltında tutuldu - 04.02.2011Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı TRT Okul Televizyonu’nun açılış galasında polis, “İhbar var” diyerek trompet sanatçısı Onurcan Çağatay’ı (24) gözaltına aldı.

Açılışta Eskişehir Anadolu Senfoni Orkestrası üyesi olarak trompet çalmak için stüdyoya gelen sanatçı, 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. Onurcan Çağatay, açılışa katılmak üzere orkestra arkadaşlarıyla 30 Ocak’ta Ankara’ya geldi. Birlikte prova yapan orkestra elemanları, açılış günü olan 31 Ocak’ta MEB Şûra Salonu’na gitti. Erdoğan da katıldığı tören için polis sıkı önlem aldı. Çağatay’ın da içinde bulunduğu sanatçıları taşıyan otobüs, 17.40 sıralarında MEB girişinde durduruldu. Otobüsün içinde bulunan sanatçıların kimlikleri kontrol edildi ve arama yapıldı. Bu sırada polis, “Hakkınızda ihbar var” diyerek, Çağatay’ı Terörle Mücadele Şubesi’ne götürdü. 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakılan Çağatay, başına gelenleri şöyle anlattı: “Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla birçok ülkede yarışmalara katıldım. ABD’de dünya 2’ncisi, Türkiye’de 3’üncü oldum. Bunların yanı sıra birçok ödül aldım. Beni gözaltına aldıklarında polis, sınıf arkadaşımın ihbar ettiğini söyledi, ama ben öğrenci değilim. İfade tutanağına yazılana göre hakkımdaki ihbar ‘11 22 33’ numaralı telefondan yapılmış. Böyle bir numaranın olmadığını kendileri de biliyor. Hiçbir sabıkam ve gözaltı olayım yok. 1 ay kadar önce Türkiye Gençlik Birliği’ne (TGB) internet aracılığıyla üye oldum. Başbakan Tayyip Erdoğan’ı protesto için Erzurum’a gidenlerin arasındaydım. Polis, Erzurum’a giderken yaptığı uygulamalarda isimlerimizi kaydetmişti. Beni gözaltına almaları sadece bu sebepten.”
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020