Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük, Ümit İşgörür ve İbrahim Yazıcı’yı ağırladı. - 19.08.2010Viyolonsel sanatçısı Ümit İşgörür ve piyanist İbrahim Yazıcı’nın 7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde verdikleri konser tam bir müzik şölenine dönüştü.

Festivalde bu yılın dikkat çeken isimlerinden biri olan orkestra şefi ve piyanist İbrahim Yazıcıyla birlikte Eklisia’nın sahnesine çıkan Viyolonsel sanatçısı Ümit İşgörür, izleyicinin gönlünü fethetti. 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarından Prof. Erol Şekeramber'in öğrencisi olarak mezun olan sanatçı, iki yıl İzmir Devlet Opera ve Balesinde çalıştıktan sonra Amerika Birleşik Devletlerine davet edilerek “Michigan State University”de viyolonselci Owen Carman ile yüksek lisans çalışmalarına başladı. 1991 yılında “Master” diplomasını alarak aynı okulda orkestra şefliğinde doktora çalışmalarına başladı. Bu arada New York'taki “Julliard” müzik okulunda Harvey Shapiro ile çello ve Julliard Yaylı Çalgılar Kuartetinin viyolonselcisi Joel Krosnick ile de oda müziği ve çello çalışmalarına devam etti. Sanatçı 1988 yılı Bach yarışmasında birincilik ödülü aldı.

Başta ABD olmak üzere, Almanya, Fransa, İtalya, Equador, Küba, KKTC ve yurdumuzun çeşitli kentlerinde orkestra eşlikli konserler ve resitaller veren sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın kurucu koordinatörü. 2008 Yılında Profesör olan Ümit İşgörür Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda öğretim üyesi olarak görev alıyor.

Gümüşlük’ün tarihi dokusu içinde Ege’nin mavi denizine nazır 400 yıllık Eklisia’nın konuğu olan Ümit İşgörür ve İbrahim Yazıcı, sempatik tavırlarıyla da dikkat çektiler. İkili gecede piyona ve viyolonsel için uyarlanmış eserleri seslendirdiler. Programın ilk yarısında Piotr İlyich Tchaikovsky’nin “Nocturne Op.19 no.4”, S. Rachmaninov’un “Danse Orientale, Op.2 no.2”, A. Lazunov’un “Chant du Menestrel, Op. 71”, G. Cassado’nun “Reqiebros”, D. Popper’in “Hungarian Rhapsody” adlı eserlerini seslendiren müzisyenler, ikinci bölümde F. Mendelssohn’un “Lied Ohne Worte Op. 109”, R. Schumann’ın “Drei Fantasiestücke Op.73 ve F. Chopin’in “Polonaise Brillante Op.3” adlı eserlerine yer verdiler.

Program öncesinde Gümüşlük’ü çok sevdiğini dile getiren viyolensel sanatçısı Ümit İşgörür, piyanist İbrahim Yazıcı, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve Festivalin yaratıcısı piyanist Eren Levendoğlu’yla birlikte basına poz verdiler.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 21 Ağustos Cumartesi akşamı Alman viyolonsel sanatçısı Wolfgang Boettcher’in konseriyle devam edecek.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen festivale Gümüşlük Belediyesi Ana Sponsor olarak destek veriyor. Festivalin diğer destekçi kurumları ise Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Myndos Kazısı, Tepe Grubu, Denizbank, Kuryap, Rasyonel Mimarlık, Engel & Völkers, Erenler Sofrası, Yarbasan Taşevleri, Miko Sail, Club Hotel Zemda, Akustik Turizm, Tekfen OZ, İbak Homes, THY, Kefaluka Resort, Hürtop, Doğuş Holding, Borusan, EMT, Bilkent Üniversitesi, The Marmara Bodrum, Patika, Wall, Miko Sail ve Rekmay.

7. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı:  
21 Ağustos 2010 Cumartesi : Wolfgang Boettcher - viyolonsel, Eklisia Gümüşlük
24 Ağustos 2010 Salı : Gülsin Onay – Piyano, Benyamin Sönmez - Viyolonsel, Erkin Onay -Keman, Eklisia Gümüşlük
5 Eylül 2010 Pazar : Gülsin Onay ve Bilkent Senfoni Orkestrası - Eklisia bahçesi Gümüşlük
8 Eylül 2010 Çarşamba : Gülsin Onay - Piyano ve Burhan Öçal - Perküsyon. Eren Levendoğlu - Piyano ve Zeynep Tanbay - Dans, katılımıyla 

Konser saatleri 21:30’dur.

Bilet satış noktaları: Hızma Hediyelik - Barlar Sokağı; İmge Kitabevi -Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi; Gümüşlük Eklisia;

Bilet fiyatlar: Eklisia içi kapalı alan - 25 TL,  Eklisia bahçe - 10TL,  30 Temmuz, 5 ve 8 Eylül konserleri - 20 TL

İletişim 0 252 394 42 60
gumuslukfestival@gmail.com
www.gumuslukfestival.org
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021