Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1755
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1507

Tentürdiyot etkisinde rüya âlemi - 04.10.2012

Annesinin ölümünden kısa bir süre sonra, zaman zaman DMT (Dimethyltryptamine) kullanarak yazdığı albümü ‘Cosmogramma’ ile oldukça beğenilen ve prodüktör kimliğini yukarılara taşıyan FlyLo, yeni albümünde de karışık ve psychedelic duygu kolajlarından kurguladığı etkileyici bir uzunçalar ile karşımızda.

Kahlil Joseph’ın vurucu kısa filmiyle taçlanan ‘Until The Quiet Comes’, Flying Lotus’un
şimdiye dek yayımladığı en olgun ve sofistike iş. Yeni albümde Erykah Badu, Thom York ve Niki Randa ile birlikte çalışan Flying Lotus, bu sefer Coltrane ailesinden aldığı ilham ve serbest caz geleneğinden kotardığı doğaçlamalarla, ortaya organik olduğu kadar, Los Angeles kokan harika bir müzikal kolaj çıkarıyor. 18 parçadan oluşan 47 dakikalık yolculukta Flying Lotus’un derin düşüncelerine, ritim denemelerine, hayallerine tanıklık ve eşlik edebilirsiniz.

FlyLo ya da Steven Ellison -biz onu Flying Lotus olarak biliyoruz uzunca süredir- hip-hop kökleri ve abstract beats sound’unun West Coast tabir edilen Los Angeles yöresindeki en önemli isimlerden biri. Ama uzunca süredir janrları bir kenara iterek duygularının, hissiyatlarının pe
şinden giderek müzik yazıyor. Breakbeat ya da hip-hop’un bittiği yerde, Flying Lotus gibiler menzile giriyor. Yeni albüm bir jam session gibi akıyor. Bir anda geçip gidiyor. Kulaklarda eriyip kalplere doğru akıyor. Flying Lotus kendince sonik mükemmelliğe koşarken, yanına bizleri de alıyor.

 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020