Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı :

Şiir, Müzik, Tango ve Tömer... - 31.05.2006

Bu başlığı ilginç bulmuş olabilirsiniz değerli okurlar. Şiir, müzik, tango ve Tömer nasıl bir araya geliyor diye bana sorabilirsiniz kuşkusuz. Ancak geldi işte. Şu satırları yazdığım gecenin ilerlemiş şu saatinde (02.10), hala etkisinden kurtulamadığım ve yaşadığım kısa ama coşkulu mezuniyet töreni, bizleri  bir araya getiren Tömer Trabzon şubesinin becerikli ve bir o kadar zarif ve düşünceli müdiresi Seda Öztürk'ün  bir başarısı kuşkusuz.

Biliyordum günler öncesinden böyle bir mezuniyet töreni yapılacağını. Ancak bu kadar sade, sade olduğu kadar samimi, konuklarının seçkin oluşundan dolayı düzeyli bir mezuniyet töreni açıkçası beklemiyordum.

Hani hep yapılır ya! Hamaset dolu cümlelerle kurulmuş "tabiri caiz ise" Nutukların atıldığı, herkese teşekkürler yağdırılan vıcık vıcık mezunuyet törenlerini hepimiz biliriz kuşkusuz. Özellikle bu törenlerde, falanca okulu filanca puanla kazanan öğrencilerden, okulun başarılı öğretmenlerinden söz edilir ya. Sonra incir çekirdeğini doldurmayan takdimler, sözler ve Amerika'dan ithal ettiğimiz kep fırlatma çılgınlıkları... Hepsi bu törenlerde vardır sonuçta.

Ancak benim bugün (dün) saat 17.00 sularında katıldığım, davet edilerek katıldığım bu mezuniyet töreninde inanın bunların hiçbirisi yoktu.

Trabzon'un tarihi mekanlarından Kanuni Parkında (ki bu park aynı zamanda Tömer Trabzon Şubesinin bahçesidir) oldukça seçkin, birbirini tanıyan kişilerin doldurduğu mekanda yapıldı bu mezunuyet töreni...

Önce konuşmalar, ardından üniversiteli iki gencin müthiş tango gösterisi, sonra Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin öğrencilerinin yaylı çalgılar grubundan küçük bir konser, daha sonra Barış konulu şiir dinletisi, ardından samimi tebrikler, teşekkürler, ayak üstü buluşmalar, söyleşiler, tanışmalar ve uzun süredir görüşemeyenler için hasret gidermeler...

Bundan daha güzel ne olabilirdi ki sevgili dostlar.

Keşke imkan olsaydı da bu anlattığım, Trabzon'un o güzel akşam üstülerinden birini yaşadığım bu etkinlikte tüm Mavi Nota okurları bulunsaydınız, buluşsaydık, kalabalığımız daha bir artsaydı ne güzel olurdu değil mi?

Ama varsın olmasın, ben size yazıyorum bunları okuyun ve haberdar olun diye. Kim bilir günün birinde yine böyle bir mekanda, belki bir Mavi Nota etkinliğinde buluşuruz sizlerle.

Hala sarhoşluğundan kurtulamadığım bu olayı yazarken parmaklarım klavyemde öyle bir dansediyorki, aynen o üniversiteli çiftin dansedişi gibi, yaptıkları tango gibi...

Teşekkürler sevgili Seda Öztürk, bize böyle güzel bir akşamüstü yaşattığın için, tüm Tömerlilerle ve tüm dostlarla...

Bir kez daha teşekkürler...


Müfit Semih Baylan
Editör 

 

2 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021