Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 57 müzisyen gazete okuyor
 
 
İbrahim Varlı
 
 
Yayımlanan Sayı : 1315

Farid Farjad konseri de bitirilemedi! - 04.11.2011

Türkiye turnesi kapsamında İstanbul’da konserlerine devam eden İranlı keman dehası Farid Farjad’ın Kültür Üniversitesi’ndeki konseri bitirilemedi. Konserine Çukurca’da yaşanan olaylara değinerek başlayan Farjad’ın konserin son bölümünde seyirciyi selamlarken İran’a yönelik yaptığı konuşma bir dinleyicinin sözlü sataşmasına yol açtı.

Farjad’ın “kendi ülkem
İran’da özgürce şarkılarımızı söyleyemiyor, sevinç ve mutluluklarımızı ifade edemiyoruz, edenler de hapse atılıyor” yönündeki konuşmasına dinleyicilerin arasında yer alan bir İran rejim yanlısı müdahalede bulundu. Farjad’a önce Türkçe olarak “bu kadar da yeter, abartıyorsun” şeklinde müdahalede bulunan dinleyici sonrasında ise Farjad ile Farsça tartışmaya girişti. Karşılıklı suçlama ve atışmaların ardından keman virtüözü sahneyi terk etti.

İkilinin tartışması daha tam bitmemişken bu sefer de salonun en arka tarafında oturan genç bir kadın histerik bir şekilde tartışmaya dahil oldu. “Biz Atatürk’ün çocuklarıyız, defol pislik”, “burası Türkiye” “Türkçe konuşun” ve daha nice ağza alınmayacak küfür ve hakaretler yağdırdı.

KÜFÜRLER VE HAKARETLER HAVADA UÇU
ŞTU
İranlı dinleyici ve salon arasında yaşanan gerilim yaklaşık yarım saat sürdü. Bağırmalar, küfürler, hakaretler, su fırlatmalar havada uçuştu. Karşılıklı atışmalar ve hakaretlerin ardından sahneye çıkan sunucunun tansiyonu düşürmeye yönelik konuşması da etkili olamayınca konserin sona erdiği belirtilerek, salon boşaltıldı.

Hem konserin öncesinde hem de sonrasında Farjad’ın Türkiye güzellemesi ise dikkat çekti. Öldü
ğünde bu topraklara gömülmek istediğini söyleyen keman virtüözü, aynı zamanda Türkiye yurttaşğına geçmek için yakında resmi başvuruda bulunacağını da açıkladı.

Hatırlanaca
ğı üzere 15 Temmuz akşamı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki Caz festivalinde “Mujeres de Agua” da Buika, Rita ve Glykeria ile sahneye çıkan Aynur’un konseri de Kürtçe şarkı söylediği gerekçesiyle yarıda kesilmişti. 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021