Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Nihal Yazgın
 
 
Yayımlanan Sayı : 1121

An gelir Bandista gelmez! - 13.12.2010

Alternatif müzik yapan politik rock grubu Bandista, AKP’liler davet edildiği için Ahmet Kaya’yı anma programından çekildiklerini duyurdu.

Yazılı açıklama yapan Bandista, ‘An Gelir – Ahmet Kaya – Onsuz On Yıl’ etkinliği için büyük bir şevk ve dirençle Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda bulunma arzusu ve çağrısında olduklarını, ancak söz konusu gecede sergilenecek davetli katılımı red ve tel’in etmek üzere bu karardan vazgeçtiğini duyurarak, “Bu zeminde olmasa bile muhtelif tüm alanlarımızda, devrimci inadımızla Ahmet Kaya’yı, üzerinde simgeleşen tüm mücadelemiz, dilimiz, özgürlüğümüz ve yıkıcılığımız adına anmak ve yaşatmakta olacağımızı beyan ederiz” açıklamasında bulundu.

“Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek” diyerek, haykıran üniversite öğrencilerini dayaktan geçirenler ve kolluk kuvvetlerinin bu tavrını ‘eli sopalı gençlerle görüşmeyiz’ diyerek destekleyen AKP’lilerle aynı yerde bulunmalarının mümkün olmadığını belirten grup, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Belki muktedirler ardından yine timsah gözyaşı döksün diye daha fazla ceset lazım çetelelerine; Ahmet Kaya’yı terk etsek, Nazım’ı isterler, Dink’i terk etsek doğmamış kardeşimizi, o da yetmez! Neoliberalizmin ve işbirlikçilerinin, karşıtını içererek etkisizleştirme, yok etme eylemlerinin bir parçası olmayacağız. Vardık, varız, var olacağız!

Her Bandista sahnesi, ıslıkla söylenen her Ahmet Kaya türküsü, iktidara yönelen her çığlık, gurbette çekilen her ah, siyasi fikirleri ve eylemleri nedeniyle yaşama hakkını kaybeden yahut toprağından ayrılmak zorunda bırakılan her mülteci için saygı duruşudur.”


Alıntıdır
 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021