Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 61 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 667

Fatma Güler Gökçen Aydoğdu - 19.11.2008

Pazartesi günü sizlere, acı bir haberi yazıma konu ederek merhaba demiştim sevgili müzik dostlarım. Doğu Karadeniz bölgesi yerel müziğinin önemli ve güçlü temsilcisi Erkan Ocaklı’nın aramızdan sonsuza değin ayrılışının acısını paylaşmıştım sizlerle. 

Dün Erkan Ocaklı’yı eller üzerinde sonsuz yolculuğunu gerçekten bir insan seli uğurladı. İşte bir faniden geride kalan bu olmalıdır.

Bu sevgi olmalıdır.

Bugün sizlere Trabzonumun bereketli toprağında filizlenmiş, şu anda kendini ispatlama süreci içinde olan bir sevgili kardeşimden, hemşerimden söz edeceğim.

Fatma Güler Gökçen Aydoğdu’dan…

Cumartesi akşamları TRT 1 de yayınlanan “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasına Trabzon’dan katılan ve ilk dört hafta itibariyle müziğindeki başarısıyla göz dolduran Fatma Güler Gökçen Aydoğdu her geçen hafta başarılı temposunu sürdürmeye devam ediyor..

Diğer yarışmacıların aksine daha durağan bir yapıya sahip olan Aydoğdu, sahnedeki duruşu, nitelikli sesi ile dikkat çekiyor. Trabzon’da müzik çalışmalarını sürdürdüğü Ka-Fem Derneği Yönetim Kurulu ve dernekteki arkadaşları da Sevgili Fatma’ya büyük destek verirken, tüm Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin bu nitelikli sese sahip çıkmasını istediler.

Kadir Çöpdemir ve Hande Subaşı’nın sunduğu, Orhan Hakalmaz, Gülşen Kutlu ve Zerrin Özer’in jüri üyeliğini yaptığı “Sen Türkülerini Söyle” türkü yarışması her cumartesi akşamı tüm Trabzonluları ekrana kilitliyor. Zira yarışmada yarışan 111 numaralı aday Fatma Güler Gökçen Aydoğdu Trabzon’un Arsin İlçesinden. Öğretmen bir babanın üç çocuğundan biri olan Fatma, güzelliği kadar duruşu ve olgunluğu ile de dikkat çekiyor.

Cep telefonundan gönderilen kısa mesajlar ile bölgeler arası yarışmanın gerçekleştirildiği ve her hafta bir yarışmacının elendiği yarışmada “İşte gidiyorum çeşm-i siyahım” türküsüyle de elenen yarışmacıya uğurlama yapılıyor.

Valla ne diyeyim sevgili dostlarım. Trabzonumun toprağı o kadar bereketli ki. Sevgili Fatma Güler Gökçen Aydoğdu bu bereket içinde yetişenlerden sadece birisi.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak Sevgili Fatma’ya tavsiyem şu olacak: Nitelikli ve geleceği olan bir sese sahip. Ama bu eğitimsiz olmaz kuşkusuz. TRT’den derece dahi alsan ülkemizdeki konservatuarların birinde kendini yetiştirmeli ve ses eğitimini mutlaka alması gerektiğini öğütlüyorum.

Tabii benden söylemesi…

Sevgili Fatma Güler Gökçen Aydoğdu’ya müzik yaşamının dikenli yollarında başarılar dilerken sizleri onun söz konusu yarışmadan alınan videosu ile baş başa bırakıyorum.

Cuma günü görüşene değin esen kalın.Müfit Semih Baylan
Editör

 

 

2 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020