Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 642

Yakup Karbuz’un açıklaması - 14.10.2008

Gazetemizin 18.8.2008 tarihli 606 sayılı nüshasında Yeniden Merhaba başlığı ile tarafımca kaleme alınmış yazımda konu edilen, Trabzonlu şair Özer Ciravoğlu’na alınan daktilo konusunda ortaya koyduğum hassasiyeti anlatırken yazdıklarımın gerçekleri aksettirmediği iddiası üzerine bu öyküde adı geçen Yakup Karbuz arkadaşımız bir açıklama yazısı göndermiştir.

Bu yazıyı aynen yayımlıyorum:

Okurlarımızın bilgisine sunarım.

Müfit Semih Baylan
EditörYakup Karbuz’un açıklaması:Semih ağabey merhaba,

Şair Özer Ciravoğlu’na arkadaşlarımızla birlikte hediye ettiğimiz ‘daktilo’ üzerine yazdığınız yazıda ne yazık ki olayın gelişimine ilişkin doğru olmayan bazı ifadeler bulunmakta. Yazınız tümüyle okunduğunda daktilo alma fikrinin bana ait (Yakup Karbuz) olduğu hatta ve hatta tüm organizasyonu  benim düzenlediğim şeklinde bir anlam çıkmaktadır. Oysa olay şu şekilde gerçekleşmiştir. Fatma Babuşçu arkadaşımız Deniz Yeşil ve bana Özer Ciravoğlu ile yaptığı bir görüşmede Ciravoğlu’nun kendisine daktilosu olmadığını söylediğini aktarmıştı. Fatma Babuşçu bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirttiği sırada Deniz Yeşil arkadaşımız “O zaman Özer amcaya bir daktilo alalım” demişti. Ben de arkadaşlara bunun çok iyi bir fikir olduğunu Uzun Sokak’ta bir daktilo gördüğümü onu alabileceğimizi söyledim. Bu görüşmenin ardından Fatma Babuşçu etrafındaki değerli arkadaşlardan para toplamış bizler de gerekli katkıyı yapmıştık. Daha sonra Trabzon Sanatevi’nde düzenlenen bir toplantıyla da Özer Ciravoğlu’na daktilosunu hediye etmiştik. Siz de duyduğunuz bu olayın hikayesini telefon açarak bana sormuştunuz ben de anlatmıştım. Sanırım ‘ayrıntıların’ atlanmasının incitici olabileceğini gözden kaçırdınız. Zira bu olayın yalnızca bana maledilmesi (doğru olmadığı için)  üçüncü  şahıslar karşısında şahsımın megolamanik bir kişilik olduğu sonucunu doğurma tehlikesi de bulunmaktadır. Bu konuda duyarlılık göstereceğinizi biliyorum.

Dostluk ve sevgiyle…

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020