Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 53 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Mehmet Şevki Gezmiş

Yaşımın küçüklüğü  ve kaydımın sonradan yapılması aksamalarıyla Vakfıkebir Kemaliye İlkokulu'nda derslere gecikmeli başladığımdan Müzik dersinde "Fışş kayıkçı, yağmur yağıyor-seller akıyor" gibi çocuk şarkılarını koro halinde söyleyen arkadaşlara , bu şarkıları ilk kez dinlediğimden, katılamıyor,sessiz kalıyordum. Şadiye isimli Öğretmenimiz bana dönüp;

-"Neden sen söylemiyorsun?" sorusuna,

-"Ben bunları bilmiyorum ama sanat müzi
ği şarkıları söylemeyi biliyorum" cevabıma karşılık,

-"Hangi
şarkıyı biliyorsan, onu söyle o zaman" dediğinde,

-"Kederden mi neden bilmem, sararmı
ş reng-i ruhsarın" isimli şarkıyı söylemiştim.

İlk gitarımı Ortaokul 2 ci sınıfta aldığımda, Vakfıkebir; Kemençe ve Bağlama'dan sonra Gitar isimli enstrüman ile tanışş oluyordu.

Lise'de Kimya Ö
ğretmenim ve o dönemlerin Trabzon'da batı müziği yapan orkestralarında Bas gitar çalan Ali Eftal Yavruoğlu'ndan bir süre Gitar kursu almış, armoni-akor öğrenmiştim. Askerlik sonrası PTT'de Memuriyet yıllarımda zaman zaman ek iş olarak gitar veya org çalarak, Bütçeme ek katkı sağlamayı gerçekleştirirken, İstanbul'da Reyman Eray'dan da bir dönem Nota, Şan,Armoni v.s müzik dersleri almayı ihmal etmedim.

Memuriyet ile müzi
ği bir arada götürmek zorluğu ortaya çıkınca, bir tercih yapmam gerekti ve memuriyetten istifa edip, o zamanın şartlarında sürekli müzik yapılabilen mekanların başında olması sebebiyle; bir kaç yıl kötü yola düşerek (!) "Pavyon Tozu Yutan Müzisyen" oldum.

Tek ba
şıma, org eşliğinde çalıp-söyleme işi iki yıllığına Uzunkum'da Trapezus Taverna ile başladı, sonrası sekiz sene ile her gece Özgür Otel Roof'unda sürdü.

Hayat
şartları beni Antalya'ya sürükleyince; özellikle Manavgat ve Side civarında 19 senedir 5 yıldızlı otellerde bazan yalnız, bazan içlerinde usta müzisyenlerin oluştuğu gruplarda kendileriyle beraber, çeşitli dillerde şarkılardan oluşan repertuar ile sahne çalışmalarımı  halen sürdürerek, Side'ye yerleşme kararımı kesinleştirdim.

Mehmet
Şevki Gezmiş

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020