Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Erdal Tuğcular

Doç.Dr. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Ba
ğlama ve Halk Müziği alanında Araştırma Görevlisi olarak atandı.1992'de Yüksek Lisansını tamamladı.1991'de Sanatta Yeterlik derecesi aldı. 1993 yılında Öğretim görevliliğine, 1996'yılında da Yardımcı Doçentliğe atandı. Mehmet AKBULUT ve Levent ÖZDENKÇİ ile Bağlama, Ertuğrul BAYRAKTAR’LA Türk Müziği ve Armonisi, Muammer SUN’ la Eğitim Müziği Besteciliği çalıştı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, M.E.B. Okul içi Beden eğitimi ve İzcilik Dairesi Başkanlığının düzenlediği Halk Müziği yarışmalarında seçici kurul üyesi ve danışmanlık görevlerinde bulundu.

Kültür Bakanlı
ğı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce organize edilen "Türk Halk Müziği Çalgı Bilgisi" adlı kitabın yazılmasında komisyon üyesi olarak görev aldı. Bağlamanın çoksesli kullanımı ve eğitimine ilişkin çeşitli çalışmalar yaptı. Solo bağlama için alıştırma, etüd ve denemenin yanı sıra, bağlama ikilisi, bağlama dörtlüsü halk müziği orkestraları, koro, yaylı çalgılar orkestrası, senfonik orkestra ve bazı oda müziği toplulukları için yazılmış çeşitli eserleri, albüm niteliğinde yayınlanmış "Bağlama ve Halk Müziği Toplulukları için Çoksesli Türküler Dağarcığı", Türkünün Rengi Piyano için 11 parça","Şan İçin Piyano Eşlikli Türküler" ve "Halk Ezgileriyle Solfej" adlarıyla dört kitabı bulunmaktadır.

Senfonik eser olarak Cumhurba
şkanlığı Senfoni Orkestrası'nın 2000 yılında çaldığı Yedi'den Yansımalar, Nejat Eczacıbaşı İzmir Kültür ve Sanat Vakfının (İKSEV) açtığı senfonik eser dalındaki yarışmada ikincilik ödülü alan Senfonik Şiir adlı eserleri bulunmaktadır. Eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok konserde seslendirilmesinin yanı sıra, ayrıca çeşitli CD ve kasetlerde yer almıştır. Halen G.Ü. GEF Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalındaki görevinin yanı sıra H.Ü Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünde bir süre Halk Müziği ve Halk Çalgıları dersi vermiştir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019