Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Erdal Tuğcular

Doç.Dr. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi

Ba
ğlama ve Halk Müziği alanında Araştırma Görevlisi olarak atandı.1992'de Yüksek Lisansını tamamladı.1991'de Sanatta Yeterlik derecesi aldı. 1993 yılında Öğretim görevliliğine, 1996'yılında da Yardımcı Doçentliğe atandı. Mehmet AKBULUT ve Levent ÖZDENKÇİ ile Bağlama, Ertuğrul BAYRAKTAR’LA Türk Müziği ve Armonisi, Muammer SUN’ la Eğitim Müziği Besteciliği çalıştı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, M.E.B. Okul içi Beden eğitimi ve İzcilik Dairesi Başkanlığının düzenlediği Halk Müziği yarışmalarında seçici kurul üyesi ve danışmanlık görevlerinde bulundu.

Kültür Bakanlı
ğı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce organize edilen "Türk Halk Müziği Çalgı Bilgisi" adlı kitabın yazılmasında komisyon üyesi olarak görev aldı. Bağlamanın çoksesli kullanımı ve eğitimine ilişkin çeşitli çalışmalar yaptı. Solo bağlama için alıştırma, etüd ve denemenin yanı sıra, bağlama ikilisi, bağlama dörtlüsü halk müziği orkestraları, koro, yaylı çalgılar orkestrası, senfonik orkestra ve bazı oda müziği toplulukları için yazılmış çeşitli eserleri, albüm niteliğinde yayınlanmış "Bağlama ve Halk Müziği Toplulukları için Çoksesli Türküler Dağarcığı", Türkünün Rengi Piyano için 11 parça","Şan İçin Piyano Eşlikli Türküler" ve "Halk Ezgileriyle Solfej" adlarıyla dört kitabı bulunmaktadır.

Senfonik eser olarak Cumhurba
şkanlığı Senfoni Orkestrası'nın 2000 yılında çaldığı Yedi'den Yansımalar, Nejat Eczacıbaşı İzmir Kültür ve Sanat Vakfının (İKSEV) açtığı senfonik eser dalındaki yarışmada ikincilik ödülü alan Senfonik Şiir adlı eserleri bulunmaktadır. Eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok konserde seslendirilmesinin yanı sıra, ayrıca çeşitli CD ve kasetlerde yer almıştır. Halen G.Ü. GEF Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalındaki görevinin yanı sıra H.Ü Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünde bir süre Halk Müziği ve Halk Çalgıları dersi vermiştir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020