Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ömer Amcayı kaybettik... - 11.06.2009Trabzon basını duayenini kaybetti. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Karadeniz gazetesi yazarı Ömer Güner, Yenimahalle’deki evinde dün akşam saat 20.30 sıralarında hayatını kaybetti.

84 yaşında vefat eden Güner için cuma günü saat 11.00’da Trabzon Gazeteciler Cemiyeti önünde düzenlenecek tören düzenlenecek. Daha sonra İskenderpaşa Camii’nde cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Güner, Sülüklü mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

İŞTE GÜNER’İN 84 YILLIK HAYATI

Ömer Güner, 1927’de Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. Trabzon Dumlupınar İlkokulu’nda üç yıl okuduktan sonra, dördüncü sınıfı Samsun 19 Mayıs İlkokulu’nda ve beşinci sınıfı Trabzon’da Yeni Okul (Yavuzselim İlköğretim Okulu)’da tamamladı. Zağnos’ta eski Askerlik Dairesi’nin bulunduğu binadaki “Erkek Ortaokulu”nda okuduktan sonra, Trabzon Lisesi’nden mezun oldu.

Askerlik öncesi sekiz ay Zonguldak’ta Kömür İşletmeleri Personel Müdürlüğü’nde çalıştı. Askerlik görevini Gelibolu Bolayır’da hazırlık kıtasından sonra, Ankara Yedek Subay Okulu ve Alemdağ’da tamamlayıp Trabzon’a döndü.

Trabzon’da Bölge Muhakemat Müdürlüğü’nde, Trabzon Belediyesi’nde, Toprak Komisyonlarında memur, sonra şef olarak çalıştı. 1963-1976 yılları arasında aralıksız 13 yıl, Trabzon Toprak ve İskân Müdürlüğü görevini sürdürdü.

GAZETECİLİĞE ADIM ATTI

Gazeteciliğe 1961’de Trabzon’da yayımlanan Ses gazetesinde başladı. 1962’den son yakın zamana kadar Cumhuriyet gazetesi Trabzon muhabirliği görevini sürdürdü. 1967-1982 yılları arasında da Milliyet gazetesi büro şefliği yaptı.

1976-1982 yılları arasında, sırasıyla Son Haber, İleri ve Türk Sesi gazetelerinde sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Temsilciliğini yaptı. Kuzey Haber ve Karadeniz gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Uzun yıllardır gazetemizde köşe yazarlığı yapıyordu.

BİRÇOK DERNEKTE GÖREV ALDI

Bu arada 1967 ve 1973 Trabzon il yıllıklarının hazırlanmasında katkıları oldu. Sosyal kuruluşlarla da çok yakından ilgilenen Ömer Güner; Halkevi, Trabzon Liselerinden Yetişenler Cemiyeti, Trabzon Basın Birliği, Devrim Ocağı Trabzon Şubesi, Trabzon Müftülük Sitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeliği, iki dönem Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı görevlerinde bulundu.

Trabzon Donanma Cemiyeti (bu cemiyet sonradan vakıf oldu), Türk Deniz Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, Türk Hava Kurumu, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Karadeniz Yazarlar Birliği’nde üye, yönetim kurulu veya başkanlığı gibi çeşitli kademelerde görevler aldı. 1928 yılında evlendi, iki erkek ve bir kız babasıdır.

Güner’in “Gök Renginde Trabzon” ve “Düşler ve Düşünceler” adlı eserleri de bulunuyor.

Karadeniz Gazetesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020